ycipk-2yao69

O. Tadeusz Rydzyk o rewolucji kulturowej: diabeł tak działa

- Ta rewolucja kulturowa idzie przez szkoły, uniwersytety, parlamenty. Zatrute umysły, zatrute serca. Diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa, to jest diabelskie - przekonywał o. Tadeusz Rydzyk. Tak odniósł się do pytania o ataki na Kościół i profanację Matki Boskiej Częstochowskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Tadeusz Rydzyk o rewolucji kulturowej i dziele Szatana
O. Tadeusz Rydzyk o rewolucji kulturowej i dziele Szatana (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
ycipk-2yao69

- To jest nienawiść. Szatan nienawidzi Matki Najświętszej i tych, którzy ją kochają. To jest uderzenie w naszą tożsamość narodową - stwierdził o. Tadeusz Rydzyk pytany w programie Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" o profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej.

O. Tadeusz Rydzyk był także pytany o problem pedofilii w Kościele - Sprawy trzeba nazywać po imieniu i jeśli gdzieś takie sprawy były, to trzeba absolutnie z korzeniami wyrwać i nie można tego usprawiedliwiać - stwierdził. - Tylko to jest znalezienie maczugi, bicie w Kościół. Była już maczuga antysemityzmu, maczuga nacjonalizmu, a teraz Kościół. Chodzi o zniszczenie Kościoła. Kościół im przeszkadza. To jest walka z Kościołem, z duchowieństwem - dodał.

Zobacz także: Ojciec Rydzyk urażony. Jest doniesienie za "bluźnierstwa środowisk lewackich"

ycipk-2yao69

Wspomniał, że podobnie atakowano Kościół w ustrojach totalitarnych. - Kto walczył z Kościołem? Socjalizm nazistowski i socjalizm marksistowski - powiedział redemptorysta. - Za czasów Stalina wymordowano 200 tys. duchownych. Za czasów Hitlera, tylko w diecezji pelplińskiej, o ile dobrze pamiętam jedną trzecią księży. Komunizm to samo zrobił, ile księży zostało zamordowanych w kazamatach ubeckich - mówił.

Ojciec Tadeusz Rydzyk przekonywał, że sytuacja w Polsce i na świecie nie jest aż tak zła.

Zobacz także: O. Tadeusz Rydzyk po premierze "Tylko nie mów nikomu". "Wyciągnięto maczugę pedofilii"

- Jestem optymistą i widzę bardzo dużo dobra w Polsce i w świecie. Nawet jeżeli te góry w Kościele, tam gdzie jest ten kryzys, gdzie idą w stronę protestantyzmu, to ja widzę na dole, że ludzie się modlą - przekonywał.

ycipk-2yao69

- Ta rewolucja idzie również przez media. Zagarnęli też media, również w Polsce. Ale idzie wiosna. Słuchajmy Ducha Świętego. Dziękuję panu Bogu, bo w Polsce jest bardzo dobrze, a będzie lepiej - zapewnił. - Pan Jezus żyje. Cywilizacje bez Boga upadają. To jest samozagłada - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69