Trwa ładowanie...
ycipk-85gquk

O. Rydzyk radzi swoim hejterom. "Pracuj i też będziesz miał"

- W poniedziałek rusza budowa muzeum Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II. Będzie pierwsze wbicie łopaty! - pochwalili się na antenie TV Trwam, ojciec Tadeusz Rydzyk oraz Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa fundacji Lux Veritatis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poniedziałek rusza kolejna budowa "dzieła" o.Tadeusza Rydzyka.
W poniedziałek rusza kolejna budowa "dzieła" o.Tadeusza Rydzyka. (East News, Fot: Jacek Piski/REPORTER)
ycipk-85gquk

Muzeum zostanie oddane do użytku w kwietniu 2021 roku. Będzie prezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski. Jak pisaliśmy, ministerstwo kultury zwiększyło dotację na muzeum do 117 mln zł.

"Dzieła" Rydzyka rozwijają się, aż miło

- A propos tych ludzi, którym wątpię, że zależy na Polsce, a którzy ciągle gdzieś uderzają. Temu dali, tamtemu dali... Muzeum powstaje jako państwowa jednostka kultury. Państwowa, bo my pracujemy dla Polski - podkreślił redemptorysta. To uwaga rzucona w stronę przeciwników o. Rydzyka i części mediów, które krytykowały sprawę publicznych dotacji przyznanych "dziełom" redemptorysty.

ycipk-85gquk

To nie jedyny sukces, który wprawił w doskonały nastrój założyciela Radia Maryja. Okazuje się, że słynna ciepłownia oparta na źródłach geotermalnych może wydobywać trzykrotnie więcej gorącej wody, niż przewidują to obecne zezwolenia.
Jest w stanie nie tylko zasilać w ciepło Toruń. Jeśli sieć ciepłownicza zostałaby doprowadzona do Bydgoszczy, to również i to miasto może podłączyć się do Toruńskiej Geotermii. Sprzedaż ciepła może ruszyć jeszcze pod koniec tego roku.

Dobra rada: Pracuj i też będziesz miał

- Tyle lat nas blokowano, a pokazaliśmy, że w Polsce można takie rzeczy robić. Tylko nie kłócić się i nie zazdrościć. Ty też pracuj i też będziesz miał. Jak ktoś wybuduje dom, czy kupi samochód, to trzeba się cieszyć, a nie zazdrościć. Jak ktoś ma firmę, to trzeba się cieszyć, bo ktoś inny będzie miał pracę. Powiedziałbym, że nasz sukces jest waszym sukcesem - podsumował w swoim stylu o.Tadeusz Rydzyk.

Według pierwszych deklaracji budowana w Toruniu ciepłownia może ogrzewać nawet 20 proc. domów w mieście. Niedawno została partnerem państwowego giganta PGE. Roczne przychody toruńskiej spółki ciepłowniczej, lokalnego monopolisty, wynoszą 232 mln zł (dane dziennika "Puls Biznesu"). Tadeusz Rydzyk przypomniał, że jego inwestycja jest zgodna z najnowszymi trendami, czyli wykorzystaniem energii odnawialnej. Jego współpracownicy przekonują, że są w stanie sprzedawać ciepło w konkurencyjnych cenach.

ycipk-85gquk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-85gquk

ycipk-85gquk
ycipk-85gquk