Polska"O lepszą Polskę"

"O lepszą Polskę"

W Warszawie odbyło się pierwsze
spotkanie, które zainicjowało tworzenie ogólnopolskiego Ruchu
Społecznego "O lepszą Polskę".

Podstawowym celem tworzonego Ruchu Społecznego "O lepszą Polskę" jest przede wszystkim skupianie - ponad wszelkimi podziałami - rozproszonych dotąd środowisk i organizacji społecznych, którym na sercu leży naprawa Polski i jej rozwój - powiedział Paweł Soroka, jeden z głównych inicjatorów spotkania i koordynator Polskiego Lobby Przemysłowego. Dodał, że ta inicjatywa nie jest związana z obecnymi partiami politycznymi i elitami władzy.

Soroka podkreślił, że uczestnicy spotkania za podstawę programową przyjęli "Raport o stanie państwa i sposobach jego naprawy", przygotowany przez Konserwatorium "O lepszą Polskę", w pracach którego uczestniczyło ponad 40 niezależnych intelektualistów i ekspertów.

Chcemy, żeby Ruch był pewną bazą społeczną, zapleczem intelektualnym, które by wywierało nacisk na realizację postulatów programowych zawartych w "Raporcie o stanie państwa i sposobach jego naprawy", w którym przeważają postulaty programowe, a nie diagnoza - podkreślił Soroka. Dodał, że w raporcie tym są konkretne propozycje rozwiązań dotyczące praktycznie wszystkich istotnych dziedzin życia w Polsce.

Według Soroki, jedyną skuteczną metodą walki z bezrobociem jest wspieranie średniej i drobnej przedsiębiorczości, bo one przede wszystkim tworzą miejsca pracy. Dodał, że Ruch będzie się starał wspierać te działania poprzez rozbudowę infrastruktury państwa w różnych dziedzinach - nie tylko autostrady - ale takie jak: budownictwo, modernizacja kolei czy też budowanie źródeł energii geotermalnej.

W najbliższym czasie - jak poinformował Soroka - na terenie całej Polski powstawać będą struktury terenowe Ruchu, głównie w oparciu o lokalne ogniwa organizacji i środowisk, które aprobują cele i postulaty programowe zawarte w "Raporcie o stanie państwa i sposobach jego naprawy".

W sobotnim spotkaniu wzięło udział kilaset osob: przedstawicieli organizacji gospodarczych, stowarzyszeń naukowych, technicznych, studenckich, kulturalnych i twórczych, organizacji bezrobotnych, redakcji lokalnych mediów oraz związków zawodowych różnych nurtów.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)