Trwa ładowanie...

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Wiemy, kim jest Stefan W., sprawca ataku na prezydenta Gdańska

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Sprawdź, kim jest 27-letni Stefan W., napastnik, który targnął się na życie prezydenta Gdańska.

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Wiemy, kim jest Stefan W., sprawca ataku na prezydenta GdańskaŹródło: Agencja Gazeta, fot: Bartosz Bańka
d4ir4pl
d4ir4pl

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbrojony w nóż mężczyzna niespodziewanie wtargnął na scenę. Tuż przed „światełkiem do nieba” dźgnął prezydenta Gdańska. Następnie zaczął wykrzykiwać do mikrofonu "Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz". Mężczyzna został obezwładniony przez ochroniarzy i rozpoznany jako 27-letni Stefan W. Został zatrzymany i znajduje się w rękach policji. Na miejscu trwają czynności, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby powiedzieć coś więcej o jego motywach.

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza – Kim jest Stefan W.?

Wiadomo, że sprawcą ataku na prezydenta Pawła Adamowicza jest 27-letni Stefan W. Mężczyzna w 2014 roku został skazany za serię napadów na oddziały SKOK oraz bank Credit Agricole. Napastnik przy każdym napadzie korzystał z nieobecności klientów. Wyciągał wówczas broń, zastraszał pracowników i kradł pieniądze. W sumie udało mu się ukraść około 15 tysięcy złotych, z czego policja zdołała odzyskać jedynie 2,5 tysiąca. Stefan W. podczas procesu przyznał się do winy. Oznajmił jednak, że motywem jego działania była chęć posiadania pieniędzy, których nie był w stanie zarobić. W 2014 skazano mężczyznę na karę więzienia. Za kratkami miał spędzić 5,5 roku, a ponad to miał także zapłacić 30 tysięcy złotych.

d4ir4pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ir4pl
Więcej tematów