Trwa ładowanie...
dvsosjf

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Wiemy, kim jest Stefan W., sprawca ataku na prezydenta Gdańska

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Sprawdź, kim jest 27-letni Stefan W., napastnik, który targnął się na życie prezydenta Gdańska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Wiemy, kim jest Stefan W., sprawca ataku na prezydenta Gdańska
Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Wiemy, kim jest Stefan W., sprawca ataku na prezydenta Gdańska (Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bańka)
dvsosjf

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbrojony w nóż mężczyzna niespodziewanie wtargnął na scenę. Tuż przed „światełkiem do nieba” dźgnął prezydenta Gdańska. Następnie zaczął wykrzykiwać do mikrofonu "Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz". Mężczyzna został obezwładniony przez ochroniarzy i rozpoznany jako 27-letni Stefan W. Został zatrzymany i znajduje się w rękach policji. Na miejscu trwają czynności, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby powiedzieć coś więcej o jego motywach.

Nożownik zaatakował Pawła Adamowicza – Kim jest Stefan W.?

Wiadomo, że sprawcą ataku na prezydenta Pawła Adamowicza jest 27-letni Stefan W. Mężczyzna w 2014 roku został skazany za serię napadów na oddziały SKOK oraz bank Credit Agricole. Napastnik przy każdym napadzie korzystał z nieobecności klientów. Wyciągał wówczas broń, zastraszał pracowników i kradł pieniądze. W sumie udało mu się ukraść około 15 tysięcy złotych, z czego policja zdołała odzyskać jedynie 2,5 tysiąca. Stefan W. podczas procesu przyznał się do winy. Oznajmił jednak, że motywem jego działania była chęć posiadania pieniędzy, których nie był w stanie zarobić. W 2014 skazano mężczyznę na karę więzienia. Za kratkami miał spędzić 5,5 roku, a ponad to miał także zapłacić 30 tysięcy złotych.

dvsosjf

Podziel się opinią

Share
dvsosjf
dvsosjf
Więcej tematów