Trwa ładowanie...
ycipk-3h7tor

Nożownik z Płońska zaatakował nie tylko 9-latka

27-letni mężczyzna, który w Płońsku zaatakował i ranił nożem 9-letniego Oskara oraz jego matkę, usłyszał zarzut usiłowania ich zabójstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nożownik z Płońska zaatakował nie tylko 9-latka
(Agencja Gazeta, Fot: Patryk Ogorzałek)
ycipk-3h7tor

"Mężczyzna chciał to zrobić"

Jak poinformowała szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku Ewa Ambroziak, po przedstawieniu zarzutów 27-letni Tomasz S. jest przesłuchiwany. - Po przesłuchaniu podejrzanego prokuratura podejmie decyzję co do zastosowania środków zapobiegawczych - powiedziała Ambroziak.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu matki chłopca podczas spotkania świątecznego. Z ustaleń śledczych wynika, że Tomasz S., konkubent ciotki pokrzywdzonej kobiety, zaatakował 9-letniego Oskara i zadał mu nożem cios w gardło. Mężczyzna ranił także matkę. Kobieta marany cięte szyi oraz obu dłoni.

ycipk-3h7tor

Prokurator poinformowała, że sprawca był pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie środków odurzających. Próbki jego krwi zostały przesłane do szczegółowej analizy pod kątem narkotyków, w tym dopalaczy.

Jak dodała, z zebranych materiałów dowodowych wynika, że mężczyzna działał z zamiarem zabójstwa. - Nie mamy żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna chciał to zrobić - powiedziała Ambroziak.

Poinformowała też, że matka chłopca złożyła obszerne zeznania i opisała bardzo szczegółowo przebieg zdarzenia.

9-latek z raną ciętą szyi

ycipk-3h7tor

Informację o 9-letnim dziecku z raną ciętą szyi policja w Płońsku otrzymała z pogotowia ratunkowego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Chłopiec przeszedł operację. Jego stan jest stabilny. Prokurator poinformowała, że stan zdrowia nie pozwala obecnie na jego przesłuchanie.

Policja zatrzymała mężczyznę w poniedziałek na jednej z płońskich ulic. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że dzieckiem opiekowała się nietrzeźwa matka. Miała ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3h7tor

ycipk-3h7tor
ycipk-3h7tor