WP

Nowy szef SOP. Znamy nazwisko

Krzysztof Król będzie pełnił obowiązki komendanta Służby Ochrony Państwa - poinformowało MSWiA. Nowego dowódcę formacji wyznaczył szef resortu, Joachim Brudziński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Król przejął obowiązki szefa Służby Ochrony Państwa
Krzysztof Król przejął obowiązki szefa Służby Ochrony Państwa (twitter.com, Fot: mswia.gov.pl)
WP

Pułkownik Krzysztof Król od 1 lutego 2018 r. był zastępcą komendanta SOP. Od grudnia 2017 był funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu. Król rozpoczął służbę na Śląsku w 1991 roku. Pracował na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych, a w 1997 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i uzyskał tytuł oficera dyplomowanego.

Jak czytamy w komunikacie na stronie MSWiA, był wielokrotnie wyróżniany za osiągnięcia służbowe. Jest magistrem prawa, ukończył też studia podyplomowe z zakresu problematyki przestępczości zorganizowanej i terroryzmu.

WP

Dymisja Miłkowskiego

Dotychczasowy komendant gen. bryg. SOP Tomasz Miłkowski, komendant Służby Ochrony Państwa, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Decyzja została ogłoszona 26 lutego, ale miała zapaść już podczas wcześniejszej rozmowy dowódcy z ministrem Joachimem Brudzińskim.

Według nieoficjalnych informacji, jedną z przyczyn takiej decyzji były częste incydenty drogowe z udziałem funkcjonariuszy SOP. Do ostatniego doszło... kilka godzin przed oficjalnym przekazaniem obowiązków Królowi.

Zobacz także: Dymisja szefa SOP. Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker komentuje

WP

Jego poprzednik znalazł się w ogniu krytyki po głośnym występie w TVN jesienią 2018 roku. Miłkowskiemu już wcześniej zarzucało się m.in. to, że rzadko pojawia się w pracy. Ówczesna rzeczniczka SOP w rozmowie z Wirtualną Polską zdementowała te informacje.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP