Trwa ładowanie...
ds9k6nu

Nowy spot PO: "19 milionów powodów do dymisji"

Platforma Obywatelska nie odpuszcza. Po zawiadomieniu CBA w sprawie kampanii billboardowej dotyczącej reformy wymiaru sprawiedliwości Platforma zażądała, by państwowe spółki zaprzestały przekazywania pieniędzy na konto Polskiej Fundacji Narodowej. Przygotowała także spot o kulisach "afery billboardowej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO domaga się zaprzestania finansowania Polskiej Fundacji Narodowej przez spółki Skarbu Państwa
PO domaga się zaprzestania finansowania Polskiej Fundacji Narodowej przez spółki Skarbu Państwa (PAP, Fot: Tomasz Wojtasik)
ds9k6nu

- Ten film obrazuje państwo PiS w pigiułce - powiedziała posłanka PO Monika Wielichowska po prezentacji nowego spotu. - Pokazuje pajęczynę, obłudę, hipokryzję PiS, relacje i dziwne powiązania i połaczenia. A w dodatku żadna instytucja państwa nie chce się tą aferą zająć - dodała.

- Po takiej aferze upadają rządy, premier podaje się do dymisji. Ale my żyjemy w państwie PiS, gdzie premier poręcza transfery finansowe ze spółek Skarbu Państwa na rzecz fundacji, która przesyła te pieniadze firmie zarządzanej przez ludzi powiązanych z panią premier i organizują kampanię polityczną - stwierdził poseł Mariusz Witczak. - To jest sytuacja niedopuszczalna w normalnym państwie, nie możemy się na to godzić. Żądamy w imieniu obywateli, w imieniu właścicieli spółek Skarbu Państwa - bo przedsiębiorstwa państwowe to własność wszystkich Polaków - natychmiastowego zaprzestania transferu tych pieniędzy - dodał.

ds9k6nu

Poseł Witczak poinformował także, że posłowie PO wystąpią do spółek finansujących Polska Fundację Narodową o udostępnienie wszystkich umów, na podstawie których przekazywane są pieniądze. Po chce poznać warunki, na jakich "zarządy spółek Skarbu Państwa zgodziły się przekazywać te pieniądze". - Przypuszczamy, że środki te zostały wykorzystane niezgodnie z umowami, bo nie przychodzi nam do głowy, by prezesi tych spółek zgodzili się na przekazywanie pieniędzy na cele polityczne, na kampanię polityczną partii, bo to jest łamanie prawa - dodał Witczak. Jego zdaniem prezesi spółek powinni "jak najszybciej" rozwiązać wszystkie umowy z PFN.

Poseł Marcin Kierwiński poinformował, że klub Platformy zwróci się o zwołanie, w trybie pilnym, posiedzenia sejmowej komisji ds. energii i skarbu państwa. Chodzi o to, by - jak uzasadniał - posłowie mogli wysłuchać, co mają do powiedzenia w tej sprawie prezesi spółek.

ds9k6nu

Kampanię ws. reformy sądownictwa przeprowadza Polska Fundacja Narodowa, która korzysta ze wsparcia finansowego państwowych koncernów, m.in. paliwowych i energetycznych. Na konferencji prasowej, w której uczestniczyła też premier Beata Szydło, przedstawiciele PFN stwierdzili, że kampania ma na celu m.in. wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej znaczenia reform wymiaru sprawiedliwości.

W ramach kampanii utworzono strony internetowe: takjakbylo.pl i sprawiedliwesady.pl. Na ulicach polskich miast pojawiły się z kolei billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?". W czwartek w sieci udostępniono drugi spot kampanii.

ds9k6nu

Podziel się opinią

Share

ds9k6nu

ds9k6nu
Więcej tematów