Paweł Szefernaker: To kampania fundacji podległej rządowi

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker, zapytany w "Tak jest" w TVN24, kto stoi za kampanią "Sprawiedliwe sądy", odpowiedział, że "fundacja podległa rządowi, jednemu z ministerstw".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło i sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker
Premier Beata Szydło i sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker (PAP, Fot: Rafał Guz)
WP

"Fundacja realizuje kampanię zgodnie ze statutem i celami"

- Każdą kampanię należy oceniać z perspektywy całości. Mam wrażenie, że nikt z nas nie widział całej kampanii. Wydaje się, że fundacja zaczęła jej pierwszy etap. Czekam na to, jak będziemy mogli ją ocenić przez pryzmat kosztów - mówił Paweł Szefernaker.

- Jestem przekonany, że fundacja (Polska Fundacja Narodowa - przyp. red.) realizuje tę kampanię zgodnie ze statutem i celami, do jakich została powołana. Tak jak powiedziałem, kampanię będzie można ocenić, kiedy w całości zostanie przeprowadzona - tłumaczył w TVN24 Szefernaker, odnosząc się do zarzutów opozycji.

WP

Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

Polityk wyraził też przekonanie, że fundacja działa zgodnie ze swoim założeniami. - Jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, kampania także za granicą jest potrzebna - ocenił Szefernaker.

- Bardzo często i w Polsce, i za granicą pojawiły się bardzo niesprawiedliwe opinie na temat reformy sądownictwa - dodał.

WP

Opozycja zawiadamia prokuraturę i CBA

W zeszłym tygodniu Nowoczesna skierowała pismo do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej o kontrolę i sprawdzenie, czy nie dochodzi do złamania ustawy o partiach politycznych i finansowaniu partii politycznych przez Polską Fundację Narodową.

Nowoczesna złożyła także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Fundację "polegającego na niedozwolonym finansowaniu partii politycznych. Skierowało też pismo do prezesa NIK z wnioskiem o kontrolę PFN za "działalność niezgodną ze statutem".

We wtorek wniosek do CBA o sprawdzenie kwestii "nadużyć" Państwowej Fundacji Narodowej złożyła Platforma Obywatelska.

WP

"Sprawiedliwe sądy"

W ramach kampanii mającej przekonać Polaków do potrzeby zmian w sądownictwie, na ulicach największych miast pojawiły się billboardy oznaczone logotypem Polskiej Fundacji Narodowej. Na czarnym tle, zdaniem szefów fundacji, opisano sytuację teraźniejszą. Na białym zaś pożądany, w opinii nadawców, kierunek zmian. Billboardy odsyłają do stron internetowych.

Kampanię "Sprawiedliwe sądy" zaprezentowano w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej, w której uczestniczyła premier Beata Szydło.

Źródło: WP, TVN24

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP