PolskaNowy sondaż: reformy Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze

Nowy sondaż: reformy Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze

Z najnowszego sondażu ws. ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wynika, że 57 proc. badanych uważa jego reformy za szkodliwe. Przeciwnego zdania jest zaledwie 13,2 proc. respondentów - wynika z badania SW Research dla portalu rp.pl.



Nowy sondaż: reformy Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze
Nowy sondaż: reformy Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze
Źródło zdjęć: © PAP
Radosław Opas

Uczestników sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej" zapytano, jak ich zdaniem zmienia się polska szkoła pod rządami ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

"57 proc. respondentów uznało, że zmienia się ona na gorsze. Zdaniem 13,2 proc. ankietowanych minister Czarnek zmienia szkołę na lepsze. 16,6 proc. badanych uważa, że Czarnek nie zmienia szkoły ani na lepsze, ani na gorsze. 13,2 proc. nie ma zdania w tej sprawie" - pisze rp.pl.

Reformy szefa MEiN częściej krytykują kobiety (59 proc.) niż mężczyźni (55 proc.). Pogorszenia stanu oświaty spodziewają się ankietowani zarabiający między 3001 - 5000 zł (63 proc.), a także ci, którzy zamieszkują miasta liczące od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców (67 proc.).

Badanie przeprowadziła w dniach 1-2.09.2021 agencja badawcza SW Research. O zdanie ws. Przemysława Czarnka zapytano w sumie 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Zobacz też: Lekarze z ochroną? Ekspert Rady Medycznej odpowiada

Piknik Radia Maryja. Czarnek dziękował o. Tadeuszowi Rydzykowi

W niedzielę Przemysław Czarnek wziął udział w pikniku Radia Maryja. Podczas imprezy "Dziękczynienie w Rodzinie" w Toruniu minister edukacji i nauki dziękował ojcu Tadeuszowi Rydzykowi za 30 lat działalności rozgłośni. - Co by było, gdyby nie Radio Maryja? - pytał z kościelnej ambony Czarnek.

- Wielkie dni przeżywamy i przeżywać będziemy. Krótko będę mówił, tak jak ojciec dyrektor kazał: to jest historia, która dzieje się na naszych oczach. To jest coś, na co czekaliśmy. 30 lat Radia Maryja za chwilkę, a dosłownie za osiem dni beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i wspomnę jego książkę, którą daliśmy do lektur. Prosimy nauczycieli, żeby ją polecali i wymagali od uczniów jej czytania - zaczął wystąpienie szef MEiN.

Przemysław Czarnek przekazał także wyrazy uznania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju Radia Maryja. - Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie - przekonywał z ambony.

- Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja, za biskupów takich jak bp Wiesław - wykształcony w KUL-u. Za KUL też dziękujemy. Dziękujemy za wszystkich naszych bohaterów, wybitnych przodków, mężów stanu, dzięki którym dzisiaj tu jesteśmy - w wolnej Polsce - stwierdził minister edukacji i nauki, apelując o modlitwy "za przyszłość Polski, całego świata, Polaków". Jego słowa przyjęto z dużym aplauzem.

Źródło: Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (552)