Trwa ładowanie...
d2xc4vu

Nowy sondaż. Polacy są zadowoleni z premiera Mateusza Morawieckiego i jego rządu

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego wspiera 42 proc. Polaków - wynika z sondażu CBOS. Badanym podoba się również to, że funkcja premiera pozostała w tych samych rękach. Duży odsetek spośród nich to osoby starsze i religijne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki ma powody do zadowolenia
Mateusz Morawiecki ma powody do zadowolenia (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2xc4vu

W badaniu CBOS 29 proc. osób stwierdziło, że jest przeciwnych rządowi Mateusza Morawieckiego. 42 proc. wspiera Radę Ministrów nowego premiera. O 10 punktów proc. badanych więcej jest zadowolonych, że znowu jest nim Morawiecki.

Nowych szefów resortu oraz premiera popierają głównie osoby o prawicowych poglądach (72 proc.) i badani zaangażowani w życie religijne (też 72 proc.). Lepszego rządu niż wcześniej spodziewają się natomiast w dużej mierze osoby po 65 roku życia i mieszkańcy wsi, szczególnie rolnicy.

   WP.PL

Spośród krytycznie nastawionych do premiera osób najwięcej jest mieszkańców dużych, ponad półmilionowych miast, ludzi wykształconych i dobrze sytuowanych.

d2xc4vu

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 28 listopada - 5 grudnia 2019 roku na liczącej 971 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xc4vu

Podziel się opinią

Share

d2xc4vu

d2xc4vu
Więcej tematów