Trwa ładowanie...
ycipk-4lngow

Sondaż. Marian Banaś "spalony" u Polaków

Marian Banaś nie może liczyć na wyrozumiałość Polaków. Zdecydowana większość respondentów w najnowszym sondażu domaga się dymisji szefa NIK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Marian Banaś na cenzurowanym
Sondaż. Marian Banaś na cenzurowanym (PAP)
ycipk-4lngow

Jak wynika z sondażu pracowni IBRiS na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", 3 na 4 Polaków słyszało o tzw. aferze Banasia. Przypomnijmy, wątpliwości dotyczą oświadczenia majątkowego szefa NIK oraz wynajmowanej przez niego kamienicy, w której najemcy o szemranej opinii mieli prowadzić "hotel na godziny".

Na pytanie, czy w związku z aferą Mariana Banasia, urzędnik powinien podać się do dymisji, ponad 73 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. Przeciwnego zdania było 12,2 proc. respondentów. 14,6 proc. ankietowanych nie ma w tej kwestii wyrobionego zdania.

WP.PL
Podziel się
ycipk-4lngow

IBRiS zapytał też respondentów, czy jeśli Banaś sam nie złoży dymisji, Sejm powinien mieć prawo go odwołać. 50,2 proc. badanych uważa, że nie, ponieważ "prawo nie powinno być zmieniane pod jedną osobę", a 3,4 proc. nie widzi podstaw do odwołania szefa NIK. Interwencji niższej izby parlamentu domaga się z kolei 32,4 proc. Polaków. 14 proc. badanych nie ma na zdania na ten temat.

Źródło: RMF FM

Radosław Sikorski: Jarosław Kaczyński "zakałapućkał się" ws. Mariana Banasia

ycipk-4lngow

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4lngow

ycipk-4lngow
ycipk-4lngow
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów