Trwa ładowanie...
d337t36

Nowy przewodniczący PKW. Wiesław Kozielewicz wybrany

Wybory parlamentarne 2019. Państwowa Komisja Wyborcza wybrała nowego Przewodniczącego. Został nim sędzia Sądu Najwyższego Wiesław Kozielewicz, który do tej pory pełnił obowiązki szefa PKW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiesław Kozielewicz nowym szefem PKW
Wiesław Kozielewicz nowym szefem PKW (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d337t36

Wiesław Kozielewicz od 2014 roku był zastępcą przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. 29 marca tego roku przejął obowiązki, Wojciecha Hermelińskiego. Stało się to po tym, kiedy ówczesny szef komisji przekroczył wiek 70 lat,

Kozielewicz to prawnik i sędzia. Urodził się w Hrubieszowie, przez lata związany był z tym miastem, a także Lublinem i Zamościem - orzekał w tamtejszych sądach. W 1999 roku został - jako jeden z najmłodszych sędziów w historii - sędzią Sądu Najwyższego.

Wybory parlamentarne 2019. Nowy przewodniczący PKW. Wiesław Kozielewicz wybrany

Nowszy szef PKW specjalizuje się w prawie karnym. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z tego zakresu, a także historyczno-prawnych oraz z dziedziny prawa dyscyplinarnego.

d337t36

PKW wybrała nowego przewodniczącego w jawnym głosowaniu na poniedziałkowym posiedzeniu. Osobno przeprowadzono głosowanie na zwolnione przez Kozielewicza stanowisko zastępcy PKW. Został nim sędzia Zbigniew Cieślak.

Czytaj też: Wybory parlamentarne 2019. PKW przygotowała dwa rodzaje kart do głosowania
Wybory parlamentarne 2019. PKW rozlosowała numery list wyborczych. PiS startuje z "dwójką", KO z "piątką"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d337t36

Podziel się opinią

Share

d337t36

d337t36
Więcej tematów