Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. PKW rozlosowała numery list wyborczych. PiS startuje z "dwójką", KO z "piątką"

W siedzibie PKW rozlosowano w piątek numery list wyborczych. Komitet Wyborczy PiS wylosował numer dwa, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - numer pięć.

Wybory parlamentarne 2019. PKW rozlosowała numery list wyborczych. PiS startuje z "dwójką", KO z "piątką"Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d2c5zkm
d2c5zkm

W losowaniu wzięło udział dziewięć komitetów, które zarejestrowały swoje listy w wyborach do parlamentu. Wśród komitetów, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach oprócz PiS i KO znalazł się jeszcze Komitet Wyborczy SLD, który wylosował numer 3, KW Konfederacji Wolność i Niepodległość - nr 4, KW PSL - numer 1.

KW Prawica wylosował numer 6, KW Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów - numer 7, KWW Koalicji Bezpartyjni samorządowcy - numer 8, KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca - numer 9.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

d2c5zkm

Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. W wyborach do Sejmu Polska podzielona jest na 41 okręgów różnej wielkości. Najmniejszym okręgiem, gdzie wybiera się 7 posłów jest Częstochowa, zaś największym Warszawa - tu do zdobycia jest aż 20 mandatów.

Zobacz także: Marek Jakubiak: jest na mnie ban w TVP Info z polecenia J. Kaczyńskiego

W tegorocznych wyborach do Sejmu w całym kraju będzie obowiązywała jednostronicowa karta do głosowania - na karcie będą umieszczone zarejestrowane w danym okręgu wyborczym listy kandydatów na posłów. Uchwałę w tej sprawie podjęła w poniedziałek PKW.

d2c5zkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c5zkm
Więcej tematów