Trwa ładowanie...
Nowy premier zabrał głos. Mateusz Morawiecki powiedział, co będzie dla niego drogowskazem

Nowy premier zabrał głos. Mateusz Morawiecki powiedział, co będzie dla niego drogowskazem

- To wielki zaszczyt dla mnie, że zostałem desygnowany na Prezesa Rady Ministrów. Program, który do tej pory realizowaliśmy będzie dla mnie drogowskazem. Chcę teraz służyć na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa Polski, gospodarki oraz znaczenia na arenie międzynarodowej - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pierwszego wystąpienia jako premier rządu.

Share
d38rz56

Mateusz Morawiecki podziekował Beacie Szydło. - Dziękuję za wszystko, co zrobiła dla biało-czerwonej drużyny. Cieszę się, że mogę być jej częścią - przyznał. Dodał, że będzie "robił wszystko, by przysłużyć się dla dobra Polski i Polaków".

Andrzej Duda przyjął dymisję Beaty Szydło. "Specyficzny moment"

Po dwóch latach piastowania stanowiska premiera Beata Szydło zrezygnowała z funkcji. Prezydent Andrzej Duda właśnie przyjął jej dymisję. Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera. Prezydent drżącym głosem wygłosił przemówienie, które rozpoczął określeniem sytuacji jako "specyficznej".

d38rz56

- Chociaż ten moment nie jest momentem miłym, ani dla pani premier, ani dla mnie jako dla prezydenta i człowieka, który jest emocjonalnie z panią premier związany, ja chcę mimo wszystko bardzo mocno powiedzieć, że nie tylko pani premier dziękuję, ale i gratuluję – powiedział drżącym głosem prezydent Andrzej Duda.

- W annałach RP będzie pani zapisana złotymi literami – dodał. Jak zaznaczył prezydent, zmiany w polityce są czymś naturalnym.

- Misja bardzo trudna, niezwykle odpowiedzialna, ale jestem przekonany, że pan jej podoła – zwrócił się do nowego premiera Mateusza Morawieckiego prezydent. - Jest pan moim premierem i chcę powiedzieć, że będę nie tylko trzymał kciuki, ale jestem w każdym momencie otwarty na współpracę – dodał.

d38rz56

Podziel się opinią

Share
d38rz56
d38rz56
Więcej tematów