Trwa ładowanie...
d124xpd

Nowy Jork: parada modlitwy zamiast Parady Pułaskiego


Do Nowego Jorku odlecieli we wtorek kardynał Henryk Gulbinowicz i kapelan rodzin katyńskich ksiądz prałat Zdzisław Peszkowski, którzy będą celebrować w katedrze św. Patryka mszę w języku polskim w intencji ofiar zamachów terrorystycznych na USA.

Share
d124xpd

Planowana wcześniej kolejna Parad Pułaskiego na 5 Alei w Nowym Jorku w tym roku została odwołana. Zamiast niej w największym rzymskokatolickim kościele w USA, katedrze świętego Patryka na Manhattanie zostanie odprawiona msza przez metropolitę wrocławskiego kardynała Henryka Gulbinowicza i kapelana rodzin katyńskich ksiądza prałata Zdzisława Peszkowskiego.

Kardynał Gulbinowicz przed odlotem podkreślił, że pomimo odwołania parady tegoroczne spotkanie Polonii odbędzie się, będzie miało jednak inny wymiar - bardziej duchowy. Ze względu na straszne wydarzenia w Nowym Jorku i Waszyngtonie, nie będzie parady radości, będzie natomiast parada modlitwy i spokoju -dodał kardynał.

Ksiądz prałat Zdzisław Peszkowski powiedział, że udział we mszy polskiego kardynała będzie wyrazem solidarności Polaków i Amerykanów. Dajemy im znak, że jesteśmy z nimi razem w bólu, cierpieniu i przynosimy im rzecz najpiękniejszą, łączność modlitewną z Polską - mówił przed odlotem do Nowego Jorku ksiądz prałat Peszkowski.

Msza w katedrze świętego Patryka zostanie odprawiona 6 października. Weźmie w niej udział około ośmiu tysięcy Polaków z USA oraz Amerykanów polskiego pochodzenia. (pr)

d124xpd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d124xpd
d124xpd
Więcej tematów