Trwa ładowanie...
d1e45rw

Nowy Jork: Greenpoint przygotowuje się na świętaNie we wszystkich polskich świątyniach na Greenpoincie zakończyły się nauki rekolekcyjne. Święta to nie tylko przyzwyczajenie, ale także przeżycie duchowe -­ przypominają polscy kapłani.

d1e45rw
d1e45rw

Szopki betlejemskie stojące przed kościołami na Greenpoincie przypominają zajętym zakupami przechodniom, że obok pełnego świątecznego stołu, mnóstwa prezentów pod choinką ważne jest duchowe przygotowanie do świąt.

Zadbały o to polskie parafie, organizując rekolekcje adwentowe. Najwcześniej, bo już 10, 11 i 12 grudnia, odbyły się w parafii św. Cyryla i Metodego. Rekolekcje prowadził przybyły z Polski ksiądz Jan Śmigiera.

Dopiero w czwartek zakończyły się czterodniowe rozważania adwentowe w jednej z największych parafii na Greenpoincie pod wezwaniem św. Stanisława Kostki. A w piątek rozpoczęły się adwentowe nauki w kościele Matki Bożej Pocieszenia. Rekolekcje zakończą się w ostatnią niedzielę adwentu.

Ks. Paweł Doliński - ze zgromadzenia księży salwatorianów z Wrocławia, powiedział "Nowemu Dziennikowi", że główny nurt tegorocznych rekolekcji adwentowych zmierza do pogłębienia naszej wiary. "Nie chodzi o to, żeby traktować ją jako nawyk i przyzwyczajenie, ale jako autentyczną osobistą decyzję wyboru Pana Boga. Tylko taka wiara ma sens" -­ podkreślił ksiądz Doliński. (Bożena Chojnacka/pr)

d1e45rw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e45rw
Więcej tematów