Trwa ładowanie...
d3v0qzl

Nowy biznes Bartłomieja Misiewicza. Chodzi o spółkę zajmującą się handlem

"Nowe się dzieje" - napisał w mediach społecznościowych Bartłomiej Misiewicz. Sprawdziliśmy - były rzecznik MON został wspólnikiem nowopowstałej spółki 3D INFINITY, która ma zajmować się "sprzedażą hurtową". Czego? Jest to owiane tajemnicą.
Share
Bartłomiej Misiewicz jest wspólnikiem w spółce 3D INFINITY. Posiada sto procent akcji tej spółki
Bartłomiej Misiewicz jest wspólnikiem w spółce 3D INFINITY. Posiada sto procent akcji tej spółkiŹródło: East News, Fot: Andrzej Hulimka
d3v0qzl

Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik MON i jeden z najbardziej zaufanych ludzi Antoniego Macierewicza, pożegnał się z polityką.

W niedzielę Bartłomiej Misiewicz opublikował w mediach społecznościowych tajemniczy wpis. To zdjęcie otagowane hasztagiem #pracowitaniedziela, na którym były rzecznik MON siedzi na kanapie przed laptopem. Podpis pod zdjęciem brzmi: "Nowe się dzieje".

Bartłomiej Misiewicz faktycznie ma nowe zajęcie. Widnieje on jako wspólnik nowej spółki 3D INFINITY. Firma została zarejestrowana 19 lutego. Jej prezesem jest Karol Cylwik, a prokurentem - adwokat Misiewicza, Zbigniew Krüger. Bartłomiej Misiewicz, wspólnik, posiada całość akcji spółki.

d3v0qzl

Czym zajmuje się firma? Ma to być "sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana". Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej, jednak prokurent spółki poinformował nas, że to, co dokładnie będzie firma sprzedawać, jest objęte tajemnicą handlową, a wszystko, co jest jawne, widnieje na stronie Krajowego Rejestru Sądowego.

Zobacz też: Prognoza wyborcza. Świetne wieści dla Andrzeja Dudy

Doradztwo, produkcja filmów, aktorstwo

Przypomnijmy: były rzecznik MON prowadzi też firmę BBM Bartłomiej Misiewicz. Były urzędnik założył ją w maju 2017 roku, po odejściu z resortu obrony narodowej. Jej działalność została zawieszona w lutym ubiegłego roku, po tym, jak Misiewicz trafił do aresztu.

d3v0qzl

Jak wynika z Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, były rzecznik MON wznowił działalność gospodarczą 1 września 2019 roku, o czym pisaliśmy w Wirtualnej Polsce. Firma do dziś ma status aktywny, co więcej - zarówno BBM, jak i 3D INFINITY mają siedzibę pod tym samym adresem, przy ul. Hożej w Warszawie.

Czym zajmuje się BBM Bartłomiej Misiewicz? Głównie doradztwem w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania. Po wznowieniu działalności we wrześniu poszerzyła zakres działalności m.in. o produkcję filmów kinowych, filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, seriali, filmów telewizyjnych. A także o działalność związaną z wystawianiem przedstawień artystycznych, obejmujących m.in. aktorstwo.

CZYTAJ TEŻ: Bartłomiej Misiewicz już nie chce być politykiem. Ma inne plany

Kłopoty Bartłomieja Misiewicza

Były rzecznik MON jest podejrzany o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę spółki PGZ. Spółka miała stracić ok. pół miliona złotych.

d3v0qzl

Misiewicz trafił do aresztu. W końcu czerwca ubiegłego roku warszawski sąd okręgowy postanowił, że może on opuścić areszt po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł. Były rzecznik resortu obrony po pięciu miesiącach, w czerwcu ubiegłego roku, wyszedł na wolność.

Śledztwo w jego sprawie zostało przedłużone do końca sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v0qzl

Podziel się opinią

Share
d3v0qzl
d3v0qzl
Więcej tematów