Trwa ładowanie...

Nowoczesna: zawiadomienie do prokuratury ws. naczelnego portalu niezalezna.pl

• Działacze partii Ryszarda Petru złożyli zawiadomienie w prokuraturze warszawskiej
• Dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa przez redaktora naczelnego portalu
• Chodzi o komentarz ws. pobicia w tramwaju profesora UW
• Redaktor naczelny niezaleznej.pl Grzegorz Wierzchołowski uważa, że jego słowa zostały źle zrozumiane

Share
Nowoczesna: zawiadomienie do prokuratury ws. naczelnego portalu niezalezna.pl
Źródło: Freeimages
d3f8doe

Chodzi o jego komentarz ws. pobicia kilka dni temu w jednym z warszawskich tramwajów profesora Jerzego Kochanowskiego z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Został on pobity, bo rozmawiał po niemiecku z kolegą z Uniwersytetu w Jenie. Po tym incydencie Wierzchołowski napisał na Twitterze: "Po tym, co Niemcy zrobili w Warszawie, fakt, że DOPIERO teraz ktoś dostał w twarz za mówienie po niemiecku, b. dobrze świadczy o Polakach".

Posłanka N złożyła w poniedziałek w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. - Uważamy, że to jest przestępstwo z art. 255 paragraf 3 Kodeksu karnego, który mówi, że kto publicznie pochwala popełnione przestępstwa podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności - powiedziała na briefingu w Sejmie.

d3f8doe

- Pan Wierzchołowski, który mieni się dziennikarzem, nie potępił tego zachowania, wręcz dał przyzwolenie tego typu zachowanie, jakim jest pobicie, agresja wobec drugiego człowieka - uzasadniała Scheuring-Wielgus.

Do wpisu na Twitterze, który wywołał wiele komentarzy odniósł się Wierzchołowski na portalu niezalezna.pl. Stwierdził, że odebranie jego wpisu jako pochwały bicia Niemców "świadczy o niemal zupełnym zaniku umiejętności logicznego myślenia".

Jak podkreślił, we wpisie na Twitterze napisał, że "Polacy (mimo wszystkich doznanych krzywd) - nie bijąc przez 70 lat osób mówiących po niemiecku - wystawili sobie bardzo dobre świadectwo". "Naprawdę warto czytać ze zrozumieniem" - skwitował naczelny niezalezna.pl.

Wierzchołowski odnosząc się w sobotę do zapowiedzi złożenia zawiadomienia przez posłankę Nowoczesnej wskazał w rozmowie z PAP, że z jego wpisu, "wynika, że pochwalam Polaków za to, że przez 70 lat nie pobili żadnego Niemca". - Gdybym napisał coś odwrotnego, wtedy owszem można uznać, że pochwalam sytuację do jakiej doszło - zaznaczył.

- Jeśli komuś nie podoba się to co napisałem, to znaczy, że sądzi odwrotnie, czyli że to, iż Polacy nikogo nie pobili przez te 70 lat świadczy o nas źle - dodał.

Dziennikarz portalu niezalezna.pl stwierdził, że takim zawiadomieniem "zupełnie się nie przejmuje" i czeka na ewentualne śledztwo.

d3f8doe

Podziel się opinią

Share
d3f8doe
d3f8doe
Więcej tematów