Trwa ładowanie...
d1uwtah
d1uwtah

Nowoczesna chce, by Macierewicz wytłumaczył się z rewelacji Tomasza Piątka

Podczas konferencji Adama Szłapki i autora książki "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasza Piątka poseł poinformował, że Antoni Macierewicz będzie "musiał" odpowiedzieć na złożone w trybie interpelacji pytania o jego rzekome powiązania z rosyjskimi służbami i mafią.
Share
d1uwtah

– Uważamy, że są to sprawy fundamentalne, dotyczące naszego bezpieczeństwa – powiedział Adam Szłapka. Nowoczesna składa „szereg interpelacji”, na które składają się pytania dotyczące informacji zawartych w książce „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasza Piątka.

d1uwtah

- Moja książka to opis układu jaki istnieje pomiędzy Antonim Macierewiczem i jego bliskimi współpracownikami oraz ludźmi powiązanymi z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami – stwierdził podczas konferencji Tomasz Piątek.

Czy Macierewicz odpowie na pytania?

- Tego typu rzeczy powinny być jednoznacznie zdementowane – dodał poseł. Szłapka uznał, że podejrzenie powiązania z obcymi służbami „jakiegokolwiek pracownika MON-u jest niebezpieczne z punktu widzenia państwa”.

Poseł podkreślił, że w książce Piątka znajdują się "solidnie udokumentowane źródłami" oraz "niejasne" powiązania szefa MON-u z menedżerem spółek powiązanych z Rosją i byłym wiceministrem obrony Jackiem Kotasem i wiceprzewodniczącym prokremlowskiej partii Zmiana Konradem Rękasem.

- Te wszystkie kwestie pan minister powinien wyjaśnić, niestety do tej pory tego nie zrobił – stwierdził.

- Pan minister wreszcie będzie musiał stanąć przed nami i odpowiedzieć na te wszystkie pytania – powiedział Piątek i dodał, że jeśli Macierewicz nie potrafi wyjaśnić tej sprawy, to powinien ustąpić ze stanowiska.

d1uwtah

Podziel się opinią

Share
d1uwtah
d1uwtah
Więcej tematów