Trwa ładowanie...
d372k6v

Nowelizacja Kodeksu karnego. Doradcy prezydenta Andrzeja Dudy nie podoba się tryb jej uchwalenia

Prezydent musi do 5 lipca podjąć decyzję w sprawie nowelizacji ustawy Kodeksu karnego. Może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Czy posłucha jednego ze swoich doradców, który krytycznie ocenia tryb, w jakim zostały one przyjęte przez parlament?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doradca prezydenta Andrzeja Dudy krytykuje tryb uchwalenia nowelizacji Kodeksu karnego
Doradca prezydenta Andrzeja Dudy krytykuje tryb uchwalenia nowelizacji Kodeksu karnego (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
d372k6v

O krytyce nowelizacji kodeksu karnego przez jednego z doradców prezydenta informuje portal rmf24.pl. Jego zdaniem "choć zmiany w kodeksie karnym są potrzebne, to na pewno nie mogą być przepychane, bez namysłu nad całym systemem, a nowelizacja została przyjęta zbyt szybko, z pominięciem trybu kodeksowego".

Zobacz także: Naukowcy napisali do Andrzeja Dudy. Chcą zastopować zmiany w Kodeksie karnym

Krytyk trybu przyjęcia tej ustawy chce jednak pozostać anonimowy - informuje portal radiostacji. Dlaczego? Bo jego zdaniem - jak donosi radiostacja - ewentualne weto albo odesłanie nowelizacji do Trybunału Konstytucyjnego może otworzyć konflikt pomiędzy prezydentem a rządem.

d372k6v

Weto nowelizacji Kodeksu karnego zarekomendowało prezydentowi 158 prawników. Ich zdaniem wejście w życie zmian może ostatecznie doprowadzić do chaosu prawnego.

Zobacz także: Przewodniczący KRS twierdzi, że doszło do złamania regulaminu Sejmu

Ekspresowe tempo prac krytykował także w rozmowie z RMF FM szef Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur.

- To ważny głos środowiska, który Andrzej Duda weźmie pod uwagę, podobnie jak inne opinie, które trafiają do Pałacu Prezydenckiego - powiedział dziennikarzowi RMF FM prezydencki minister Andrzej Dera, mówiąc o opinii prawników 158 prawników

d372k6v

Dera uważa, podobnie jak szef KRS, że posłowie nad projektem pracowali z pominięciem specjalnego wydłużonego trybu kodeksowego. Choć marszałek Sejmu Marek Kuchciński uznał, że nie jest to potrzebne, to decyzja nie jest zrozumiała dla ministra Dery. Na pytanie, czy regulamin Sejmu został złamany, odpowiedział: "Z faktami się nie dyskutuje".

Źródło: rmf24.pl

d372k6v

Podziel się opinią

Share

d372k6v

d372k6v
Więcej tematów