Trwa ładowanie...
ycipk-32s9r6

Przewodniczący KRS twierdzi, że doszło do złamania regulaminu Sejmu

Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Leszek Mazur uważa, że podczas uchwalania nowelizacji Kodeku karnego mogło dojść do złamania regulaminu Sejmu. - Wszystko na to wskazuje - uznał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący KRS Leszek Mazur jest krytyczny wobec sposobu wprowadzania zmian w Kodeksie karnym
Przewodniczący KRS Leszek Mazur jest krytyczny wobec sposobu wprowadzania zmian w Kodeksie karnym (PAP, Fot: Leszek Mazur)
ycipk-32s9r6

- Nowelizacja na pewno nie została przyjęta w sposób w pełni zgodny z przyjętą i prawnie uregulowaną procedurą dotyczącą materii kodeksowych - powiedział w rozmowie RMF FM Leszek Mazur, odnosząc się do zmian w Kodeksie karnym.

Jego zdaniem szybki tryb pracy, który wprowadził marszałek Sejmu "wskazuje na działanie pod polityczną presją". Skutek może być taki, że Kodeks karny będzie w przyszłości podważany - twierdzi sędzia Mazur. Jego zdaniem "wszystko wskazuje na to", że doszło do złamania regulaminu Sejmu.

ycipk-32s9r6

- Wielokrotnie Trybunał Konstytucyjny kwestionował konstytucyjność projektów nie ze względu na ich merytoryczną zawartość, ale ze względu na tryb procedowania, związany m.in. z naruszaniem regulaminu - dodał.

Zobacz także: Urodziny Kaczyńskiego. Minister wskazał, co byłoby dla niego idealnym prezentem

Problematyczna nowelizacja Kodeku karnego. Prezydent może jej nie podpisać

ycipk-32s9r6

W ocenie przewodniczącego KRS nowelizacja wprowadza m.in. przepis, który może ograniczać sędziów. - Zmusza do stosowania określonej sankcji i nie daje możliwości stopniowania. To są zawsze przepisy ograniczające próg niezależności, możliwości podejmowania samodzielnej decyzji - wyjaśnił.

Sędzia Mazur liczy na to, że podczas procedowania przepisów "zostanie wykorzystany któryś ze sposobów kontroli". - Jest to obecnie na etapie prezydenckim, nie wydaje mi się, żeby istniała potrzeba, żebyśmy podpowiadali prezydentowi właściwe rozwiązania - zwłaszcza że temat jest znany, również kancelarii prezydenta - zaznaczył.

Źródło: RMF FM

ycipk-32s9r6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32s9r6

ycipk-32s9r6
ycipk-32s9r6