Trwa ładowanie...
dllixl2

Nowe leki na liście leków refundowanych

Na listach leków refundowanych znalazły się kolejne preparaty stosowane w leczeniu astmy, padaczki, cukrzycy, schizofrenii, chorobach nowotworowych i defektach metabolicznych. Oznacza to, że pacjeni, którzy od 10 kwietnia nie mogli kupić tych leków ze zniżką, teraz będą mogli płacić mniej.

Share
dllixl2

Dwa miesiące temu weszły w życie nowe listy leków, z których skreślono około 380 leków. W środę minister zdrowia podpisał aneks do tych rozporządzeń, który będzie obowiązywał po 14 dniach od daty jego ukazania się. Poinformowała o tym rzeczniczka ministra Renata Furman.

Leki stosowane w leczeniu astmy: Oxis i Foradil będą dostępne teraz za opłatą ryczałtową, zmniejszy się odpłatność za insuliny. Preparat Zoladex refundowany dotychczas przy raku prostaty teraz będzie dostępny za opłatą ryczałtową także dla pacjentek z rakiem piersi. Z kolei preparat Femara stosowany w leczeniu raka piersi będzie bezpłatny.

Tańsze będą leki przeciwpadaczkowe takie jak: Tegretol, Gabitril, Copamax. Według rzeczniczki ministra zdrowia, stosowany w leczeniu schozofrenii preparat Zypreksa będzie tańszy o 85 złotych.

Kolejną nowelizację list minister zdrowia zapowiedział na wrzesień. Na listach znajdą się zupełnie nowe preparaty, których dotychczas na listach nie było. (aka)

dllixl2

Podziel się opinią

Share
dllixl2
dllixl2
Więcej tematów