Trwa ładowanie...
ycipk-48m3ks

Nowe informacje ws. przesłuchania Birgfellnera. "Nie wie, ile nagrał i co"

Masę niewiadomych po przesłuchaniu Geralda Birgfellnera - tak wynika ze źródeł Polskiej Agencji Prasowej. Obcokrajowiec nie potrafił odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących nagrań ws. spółki Srebrna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gerald Birgfellner był przesłuchiwany
Gerald Birgfellner był przesłuchiwany (East News)
ycipk-48m3ks

Jak wynika z ustaleń PAP, austriacki biznesmen miał przyznać, że nagrywał, ale nie pamięta szczegółów samego nagrywania. Nie potrafił też odpowiedzieć śledczym, kiedy doszło do rejestrowania rozmów ws. spółki Srebrna oraz, gdzie znajdują się oryginały nagrań. - Stwierdził też, że nie wie ile nagrał, i co - informują źródła PAP, cytowane przez portal Interia.pl.

To jednak nie wszystko. Jak mówi osoba zbliżona do postępowania, Birgfellner w sprawie nagrań "pomija istotne fakty, które pozwoliłyby zweryfikować wiarygodność jego zeznań".

Przesłuchanie Birgfellnera zakończyło się w środę. Roman Giertych napisał na Twitterze, że oczekuje "niezwłocznego wszczęcia śledztwa i rozpoczęcia zabezpieczania dowodów". "Skończyliśmy przesłuchanie. Zeznania Geralda Birgfellnera są według mnie wstrząsające" - czytamy we wpisie pełnomocnika Austriaka.

ycipk-48m3ks

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz komentuje wywiad z Jarosławem Kaczyńskim ws. taśm

Przypomnijmy: Gerald Birgfellner oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa, domaga się od spółki Srebrna zapłaty ok. 40 milionów złotych. Chodzi o zlecenie budowy dwóch wieżowców tzw. K-Towers w centrum Warszawy. Biznesmen przygotowywał potrzebną dokumentację. Jak wynika z nagrań opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą", obcokrajowiec nie otrzymał wynagrodzenia za wykonaną pracę.

ycipk-48m3ks

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-48m3ks

ycipk-48m3ks
ycipk-48m3ks