Trwa ładowanie...
d2a5vxb

Nowe informacje o Stefanie W. Współwięzień mówi o zabójcy Adamowicza

Najważniejsze były pieniądze i sława. Był spokojny, ale wyglądał na wariata. Oglądał głównie Polsat i TVN, czytał "Wyborczą". Taki obraz zabójcy Pawła Adamowicza wyłania się z relacji współwięźnia, do którego dotarł Onet. Co jeszcze mówił o Stefanie W.?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stefan W. usłyszał zarzut zabójstwa
Stefan W. usłyszał zarzut zabójstwa (East News)
d2a5vxb

Cały czas pojawiają się nowe informacje o Stefanie W. Ujawniono także notatkę, jaką dyrekcja więzienia wysłała do policji tuż przed jego wyjściem z więzienia. Wegług informacji w niej zawartych, mężczyzna miał być "zwolennikiem PiS-u" i planować wyjechać z województwa pomorskiego, bo to "siedlisko Platformy".

Toczy się także szeroka dyskusja, czy był "indoktrynowany przez TVP".

Onet dotarł do 50-letniego "Profesora", który w 2016 roku przez kilka miesięcy siedział w celi ze Stefanem W. w więzieniu w Malborku. Z jego relacji wynika, że ten funkcjonował normalnie, dopóki dbano o jego leki.

d2a5vxb

Opowiada, że większość czasu leżał i spał albo notował coś na kartkach, które potem wyrzucał.

"Profesor" odniósł się także do doniesień na temat oglądanej w więzieniu telewizji i dyskusji o nienawistnych politycznych komentarzach. - Wiem, że to teraz czołowy temat. I przyznam, że głośno się roześmiałem, kiedy o tym usłyszałem - mówi. Przyznaje, że oglądali czasem wiadomości, ale w Polsacie i TVN. - Na pewno nie oglądaliśmy ich wtedy w TVP - przekonuje. Dodaje też, że czasem czytał "Wyborczą" i czasopisma sportowe.

- Uważam, że na 99 proc. Stefan niczego nie planował. On naprawdę miał coś z głową - opowiada "Profesor".

d2a5vxb

Stefan W. zwolennik PiS-u?

Według informacji ujawnionych przez TVN24 Stefan W. miał się określać jako "zwolennik PiS-u". Szefowie zakładu karnego, gdzie przebywał Stefan W., dwukrotnie rozmawiali z mężczyzną na tydzień przed opuszczeniem więzienia. Podczas pierwszej rozmowy 27-latek odmówił skorzystania z pomocy twierdząc, że "jakoś sobie poradzi".

W czasie kolejnej konwersacji przyznał, że planuje wyjechać z województwa pomorskiego, bo to "siedlisko Platformy". Chciał zamieszkać w miejscu, gdzie "rządzi PiS, bo jest ich zwolennikiem". Dodatkowo uważał, że "Jarosław Kaczyński powinien zostać dyktatorem".

Stefan W.: podrzucano mi jaja tasiemca

Z kolei zabójca Pawła Adamowicz ma oskarżać Służbę Więzienną, że ta próbowała go otruć w trakcie odbywania kary. Twierdzi, że jest ofiarą spisku. Według informatora wpolityce.pl to potwierdza, że mężczyzna miał schizofrenię paranoidalną.

d2a5vxb

Według lekarzy, którzy badali 27-latka w 2016 roku, Stefan W. ma zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną, ale nie jest to jednoznaczne z niepoczytalnością. Choroba charakteryzuje się omamami i urojeniami. Diagnozę postawiono na podstawie trwającej trzy tygodnie obserwacji mężczyzny. Zabójca Adamowicza słyszał głosy, co potwierdzała w wywiadzie jego matka. Przestał też brać leki.

Stefan W. ma mieszać świat fikcji i rzeczywistości - podaje portal wpolityce.pl. W opowiadaniach nawiązujących do swoich lat młodości wplata niedawno poznane osoby. Informacje po zweryfikowaniu są nieprawdziwe.

Tragedia w Gdańsku

Przypomnijmy, że w niedzielę 13 stycznia o godz. 19:55 27-letni mieszkaniec Gdańska Stefan W. wszedł na scenę przed światełkiem do nieba WOŚP.

d2a5vxb

Mężczyzna zaatakował nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zadał mu kilka ciosów. Urazy prezydenta Gdańska były bardzo ciężkie; poważna rana serca, rana przepony, jamy brzusznej. Mimo kilkugodzinnej operacji, przetoczenia 20 litrów krwi, lekarze poinformowali, że nie udało się go uratować. Zmarł w poniedziałek przed godziną 15.

27-latek po ataku na Pawła Adamowicza przez mikrofon krzyczał: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz.

Napastnik został zatrzymany i przesłuchany. Okazuje się, że niedawno wyszedł z więzienia. Był wcześniej karany. Usłyszał zarzut zabójstwa.

W sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska.

d2a5vxb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a5vxb

Podziel się opinią

Share
d2a5vxb
d2a5vxb
Więcej tematów