Trwa ładowanie...
d3yka9r

Nowe funkcje dla byłych ministrów rządu PiS. W tym dla Macierewicza

Antoni Macierewicz zasiądzie w sejmowej komisji obrony narodowej, Witold Waszczykowski w komisji spraw zagranicznych, a Jan Szyszko w komisji ochrony środowiska - zdecydował Sejm. Ale to nie koniec zmian w komisjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Macierewicza na początku stycznia zastąpił na stanowisku szefa MON Mariusz Błaszczak
Macierewicza na początku stycznia zastąpił na stanowisku szefa MON Mariusz Błaszczak (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3yka9r

Do komisji obrony narodowej, oprócz byłego szefa MON, wszedł jego były zastępca Bartosz Kownacki (PiS). Były wiceminister został też członkiem komisji sprawiedliwości i praw człowieka, gdzie zastąpił Łukasza Zbonikowskiego (PiS).

Jak pisaliśmy w WP, sprawa odwołania Zbonikowskiego ma drugie dno. Polityk jest oskarżany o używanie przemocy fizycznej wobec żony.

Były szef MSZ Witold Waszczykowski został wybrany do komisji spraw zagranicznych w miejsce Daniela Milewskiego (PiS). Jan Szyszko, zdymisjonowany szef resortu środowiska, został członkiem sejmowej komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

d3yka9r

Sejm wybrał też nowy skład osobowy Komisji ds. Unii Europejskiej.

Roszady w MON

Macierewicza na początku stycznia zastąpił na stanowisku szefa MON Mariusz Błaszczak. Dymisja wzbudziła wiele emocji. Szybko pojawiły się głosy, że "wymusił" ją skonfliktowany od miesięcy z byłym ministrem prezydent Andrzej Duda.

Szybko też doszło do kolejnych zmian. Premier Mateusz Morawiecki odwołał dotychczasowych wiceszefów MON: Bartosza Kownackiego, Dominika Smyrgałę i Bartłomieja Grabskiego. Ich miejsce zajęli: Sebastian Chwałek i Marek Łapiński.

d3yka9r

Kownacki był wiceszefem resortu od 16 listopada 2015 roku. Został powołany na to stanowisko przez Antoniego Macierewicza.

Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć:

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów