Trwa ładowanie...
d4btqu3

Nowe fakty ws. tragedii w Gostyniu. List z motywem sprawcy

Pod koniec stycznia w jednym z bloków w Gostyniu znaleziono ciała trzech osób - dwojga rodziców oraz 10-miesięcznego dziecka. Śledczy podejrzewają, że przyczyną tragedii mogła być zdrada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
policja
policja (WP.PL)
d4btqu3

Śledczy rozważali kilka opcji wydarzeń, ale od początku najbardziej prawdopodobne wydawało się samobójstwo rozszerzone. - Zwłoki kobiety były w znacznym rozkładzie, co wskazuje, że nie żyła wcześniej niż 27-latek - wyjaśniał w rozmowie z portalem elka.pl Bogdan Zygmunt, prokurator rejonowy w Gostyniu.

Z czasem o zbrodni wiadomo było coraz więcej. Prokuratura twierdzi, że była ona dobrze przemyślana. 22 stycznia mężczyzna był widziany w jednej z aptek, gdzie kupował leki uspokajające, a także zawierające ibuprofen. W internecie natomiast przeglądał strony dotyczące samobójstw przez powieszenie.

Ze szczegółów śledztwa wynika, że mężczyzna uszczelnił okna i drzwi. Po zabiciu partnerki i dziecka, przez kilka dni mieszkał ze zwłokami - informuje portal gostyn24.pl.

d4btqu3

Cztery listy

Mężczyzna miał zostawić po sobie trzy listy. Okazało się, że w trakcie porządkowania mieszkania znaleziono czwarty list. - Mężczyzna wskazywał w nim na motyw zdrady, która miała się pojawić i sytuację z rzekomym odejściem od niego partnerki, która miała wraz z dzieckiem opuścić mieszkanie. To jednak wersja zaprezentowana przez sprawcę przestępstwa. Nie potwierdziliśmy tego żadnymi dowodami – mówił portalowi Jacek Masztalerz, p.o. prokuratora rejonowego w Gostyniu.

Nie wiadomo też, czy list powstał przed czy po popełnieniu przez niego zbrodni. - Być może miał służyć do ewentualnego utrudnienia późniejszego ustalenia okoliczności zdarzenia. Na pewno nie można niczym usprawiedliwić Łukasza K. - dodał. .

Sprawca w listach przeprasza za swój czyn, ale nie wyraża żalu.

d4btqu3

Podziel się opinią

Share
d4btqu3
d4btqu3
Więcej tematów