Trwa ładowanie...
d2kffe0

Nowe dowody ws. willi Kwaśniewskich. Śledztwo nabiera tempa

Pojawiły się nowe dokumenty i zeznania świadków w sprawie zakupu willi przez byłą parę prezydencką. Głównym wątkiem ma być pranie brudnych pieniędzy.
Share
Aleksander Kwaśniewski miał nie posiadać pieniędzy na zakup willi w Kazimierzu Dolnym i apartamentu w Wilanowie
Aleksander Kwaśniewski miał nie posiadać pieniędzy na zakup willi w Kazimierzu Dolnym i apartamentu w WilanowieŹródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d2kffe0

Decyzja o wznowieniu śledztwa zapadła po przestudiowaniu oddalonych akt. Prokuratura uznała, że niezbędna jest weryfikacja niektórych ustaleń z tej sprawy - informuje gpcodziennie.pl. Chodzi o pranie brudnych pieniędzy.

W związku ze sprawą pojawiły się nieznane wcześniej dokumenty dot. przepływów finansowych i nowe zeznania świadków. Ma to potwierdzić ustalenia CBA, które uważało, że Kwaśniewskich nie stać na jednoczesne kupno apartamentu w Wilanowie oraz wilii w Kazimierzu Dolnym.

Zobacz również: Kalisz o Kwaśniewskim: "On nie pije. Nie ma żadnej słabości do alkoholu"

Śledztwo ws. pary prezydenckiej było pokłosiem tzw. taśm Oleksego, byłego premiera. Polityk został nagrany w 2006 r. przez ochronę biznesmena Aleksandra Gudzowatego. Sprawa została podjęta przez prokuraturę w 2007 r. Trzy lata później katowicki sąd wydał wyrok o umorzeniu postępowania.

Źródło: gpcodziennie.pl.

d2kffe0

Podziel się opinią

Share
d2kffe0
d2kffe0
Więcej tematów