Trwa ładowanie...
db8jy3m

Nowe doniesienia o Jolancie Turczynowicz-Kieryłło. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy zabrała głos

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło pisze o "kolejnym ataku na nią i jej rodzinę". To reakcja na tekst "Gazety Wyborczej" o zmianie poglądów politycznych szefowej sztabu Andrzeja Dudy. Jeszcze niedawno, jak twierdzi dziennik, miała krytykować PiS i drwić z prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zareagowała na artykuł o sobie
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zareagowała na artykuł o sobie (East News, Fot: Jacek Domiński)
db8jy3m

W poniedziałek ukazał się artykuł nieprzychylny szefowej sztabu Andrzeja Dudy. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło odniosła się do niego na Twitterze.

"Nierzetelne teksty 'Gazety Wyborczej' to kolejny atak na mnie i moją rodzinę. Zawierają niedomówienia, manipulacje i kłamstwa. Oparte głównie na perfidnych plotkach ludzi związanych z Platformą i KOD" - napisała.

"Oświadczam dobitnie, że w pełni popiera program Zjednoczonej Prawicy. Nie mam żadnych wątpliwości, że dokonałam właściwego wyboru. I będę się starać z tym większą siłą, im większy będzie atak, byśmy odnieśli zwycięstwo" - zaznaczyła. To zapewnienie szefowej sztabu Dudy o poparciu dla koalicji rządzącej wynika z tego, że gazeta wytknęła jej diametralną zmianę poglądów.

"Gazeta Wyborcza", powołując się na wypowiedzi znajomych Jolanty Turczynowicz-Kieryłło i jej męża, podaje, że do niedawna małżeństwu było daleko do PiS. Dziennik dotarł też do rymowanek wyśmiewających prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

db8jy3m

W kolejnym oświadczeniu na Twitterze szefowa kampanii prezydenta odniosła się do tezy "GW" o zmianie nazwiska i dołożeniu kolejnego "ł". "Na prośbę Rodziny mojego męża Kieryłło, z uwagi na insynuacje GW dotyczące zmiany nazwiska załączam dokumenty ojca żołnierza AK, żołnierza wyklętego i dziadka żołnierza POW odznaczonego w 1933r. medalem Niepodległości. Na dokumentach nazwisko Kieryłło" - napisała w mediach społecznościowych Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Zobacz też: Wiceminister z PiS stanowczo: "Bez TVP nie byłoby WOŚP"

Przeszłość Jolanty Turczynowicz-Kieryłło. Zaskakujące doniesienia

"Do pieca wsadzić Kaczora, w ten sposób naród by się obudził, a Kaczor przestał ogłupiać ludzi" - to fragment "Ballady Milanowskiej" napisanej przez Jolantę Turczynowicz-Kieryłło i jej męża. Rymowankę zaprezentowali na imprezie w 2016 r.

db8jy3m

W 2016 mąż Jolanty Turczynowicz-Kieryłło na zamkniętej KOD-owskiej grupie "Ogrody Demokracji" na Facebooku opublikował wierszyk o "kaczorku". W 2018 r., po aresztowaniu jednego ze swoich klientów, adwokat Jolanta Turczynowicz-Kieryłło wydała oświadczenie pod tytułem nawiązującym do partii Kaczyńskiego: "BezPrawie i NieSprawiedliwość".

W mediach społecznościowych są już reakcje na komunikat Turczynowicz-Kieryłło.

Przeczytaj również:
Wybory prezydenckie 2020. Nowe fakty z przeszłości Jolanty Turczynowicz-Kieryłło
Zamieszanie wokół Jolanty Turczynowicz-Kieryłło. Jej mąż miał mówić, że PiS szkodzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db8jy3m

Podziel się opinią

Share

db8jy3m

db8jy3m
Więcej tematów