Trwa ładowanie...
dnnq2ph

Norwegia. Władze uznały polskiego konsula za persona non grata

"Władze norweskie uznały konsula Sławomira Kowalskiego za persona non grata, co uniemożliwia mu dalsze wykonywanie funkcji" - napisał na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Według niego ta sytuacja jest "skrajnie nieuzasadniona".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Dziedziczak (po lewej) wręcza nagrodę Sławomirowi Kowalskiemu (po prawej)
Jan Dziedziczak (po lewej) wręcza nagrodę Sławomirowi Kowalskiemu (po prawej) (MSZ)
dnnq2ph

O decyzji norweskich władz poinformował wiceminister w sieci. Jak czytamy w jego wpisie, "jedyną możliwą decyzją w tej sytuacji jest działanie wzajemne, co zostanie zrealizowane w trybie natychmiastowym".

Sławomir Kowalski został w 2016 roku "Konsulem Roku". Jak czytamy na stronie MSZ, został nagrodzony za adekwatne działania i umiejętną współpracę ze stroną norweską w sprawach małoletnich obywateli polskich znajdujących się pod opieką miejscowych służb socjalnych.

Warto przypomnieć, że w styczniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii poinformowało o wydaleniu polskiego konsula.Zdaniem MSZ Norwegii, wydalenie Kowalskiego z kraju jest podyktowane "niezgodną z rolą dyplomaty działalnością konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwym zachowaniem wobec funkcjonariuszy publicznych".

dnnq2ph

Z kolei szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz zdecydował o pozostaniu konsula na stanowisku do końca kadencji, która kończy się w czerwcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnnq2ph

Podziel się opinią

Share

dnnq2ph

dnnq2ph
Więcej tematów