Trwa ładowanie...

Niewygodne pytanie dziennikarki TVN24 do premiera. "Władza obdzwania dziennikarzy?"

W polskiej polityce mimo wakacji dużo się dzieje. Rząd musi się tłumaczyć z szalejących cen i ciągłych podwyżek. Od dziś można też wnioskować o tzw. wakacje kredytowe. A to wszystko w cieniu wojny w Ukrainie, widma kryzysu energetycznego i ostrej krytyki opozycji. Premier zabrał głos i uderzył w opozycję. W pewnym momencie dziennikarka TVN24 zadała niewygodne pytanie ws. afery mailowej.

Konferencja Mateusza MorawieckiegoKonferencja Mateusza MorawieckiegoŹródło: GETTY, fot: NurPhoto
d47yw0b
d47yw0b

Morawiecki rozpoczął od informacji o wejściu w życie przepisów dot. "wakacji kredytowych". - Rząd nie chowa głowy w piasek, udając, że nic od niego nie zależy - powiedział. - Zaproponowałem takie działania 25 kwietnia, żeby ulżyć tym, którzy wzięli kredyt na mieszkanie. Dzisiaj wakacje kredytowe wchodzą w życie i wchodzą w życie te regulacje, które w sposób zasadniczy umożliwiają łatwiejsze przejście przez trudne czasy - podkreślił.

Stwierdził, że dziwi się, jak niektórzy komentatorzy teraz pochylają się nad problemami czy słabszymi zyskami sektora bankowego.

- Przypominam sobie czasy, kiedy państwo było słabe wobec silnych, możnych. Dopiero nasz rząd wstawia się za słabszymi wbrew tym silnym i ich nagłym obrońcom - dodał.

d47yw0b

Stwierdził, że "to, co najważniejsze to to, że cenami i inflacją ludzie są zaniepokojeni i oczekują ze strony państwa konkretnych działań. Ta ulga ma złagodzić niepewność". Dodał, że z tej możliwości "może skorzystać nawet ponad 2 mln polskich rodzin. Ta pomoc jest warta 10-20 mld zł łącznie".

Premier zapowiedział, że tarcze antyinflacyjne zostaną przedłużone do końca roku.

Odniósł się także do informacji, że banki próbują zniechęcać kredytobiorców

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Konferencja Mateusza Morawieckiego

"Władza obdzwania dziennikarzy"?

W pewnym momencie zadano pytanie, czy jest to normalne, żeby "władza obdzwaniała dziennikarzy, żeby reklamować jakąś wypowiedź premiera".

d47yw0b

Dziennikarka nie powiedziała wprost, o co chodzi. Mateusz Morawiecki natomiast powiedział, że odniesie się do tego pytania, jeśli pozna szczegóły i powody takiego pytania.

Chodzi o kolejny wątek "afery mailowej". Doradca premiera miał "obdzwaniać" prorządowych dziennikarzy, by "rozreklamować" wypowiedź Morawieckiego na temat reformy sądownictwa.

Wakacje kredytowe

Przypomnijmy, że od dziś można składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie 8 miesięcy w tym i przyszłym roku. Wnioski mogą składać osoby, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.

Budka uderza w PiS. "Realizuje politykę Putina"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47yw0b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d47yw0b
Więcej tematów