Trwa ładowanie...
d2vcg5a
d2vcg5a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą śmiertelnego wypadku

Kara do 12 lat więzienia grozi nietrzeźwemu 23-letniemu rowerzyście, który na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Trzebień w Wielkopolsce spowodował śmiertelny wypadek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vcg5a

Jak poinformował zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak, w wypadku zginął 47-letni motocyklista. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowano do sądu w Kępnie.

Rowerzysta, włączając się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą główną motocykliście. - W wyniku zderzenia motocyklista doznał uszkodzeń ciała, w tym głowy, co doprowadziło do jego śmierci - wyjaśnił prokurator.

Jak wykazało śledztwo, rowerzysta gwałtownie zjechał z chodnika na jezdnię, bezpośrednio przed nadjeżdżającym motocyklem. Badania wykazały 0,9 prom. alkoholu w jego organizmie.

Rowerzysta został oskarżony o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego.

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów