Trwa ładowanie...
d46bn1l

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy wiózł do szkoły niepełnosprawne dzieci

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w stanie nietrzeźwym i bez prawa jazdy przewoził autobusem dzieci do jednej ze szkół w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie). W momencie zatrzymania w pojeździe było 20 uczniów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietrzeźwy i bez prawa jazdy wiózł do szkoły niepełnosprawne dzieci
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d46bn1l

Funkcjonariusze policji zatrzymali dziś około godziny 7.00 w miejscowości Radomierzyce, oddalonej o około 12 km od Zgorzelca, kierowcę busa, który przewoził do szkoły niepełnosprawne dzieci. Mężczyzna był nietrzeźwy.

- W ramach akcji „trzeźwy poranek” policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach całego powiatu zgorzeleckiego, a szczególną uwagę zwracali na kierujących autobusami – mówi WP asp. Antoni Owsiak z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że w organizmie kierującego busem 63-latka znajdowało się 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

d46bn1l

- Kierowca oświadczył, że dokument został mu skradziony. Będziemy jednak wnioskować, by zostały mu odebrane prawa do kierowania pojazdami – dodaje asp. Owsiak.

W pojeździe na zajęcia do szkoły w Zgorzelcu jechało około 20 dzieci z miejscowości w gminie Bogatynia oraz ich opiekun. Do celu dowiózł ich inny, przybyły na miejsce zatrzymania kierowca.

63-latek za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d46bn1l

Podziel się opinią

Share
d46bn1l
d46bn1l
Więcej tematów