Trwa ładowanie...

Niestraszny jej Jaki ani Trzaskowski. Kolejna kandydatka na prezydenta Warszawy

Justyna Glusman będzie kandydatką ruchów miejskich na prezydenta Warszawy - podała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa.

Niestraszny jej Jaki ani Trzaskowski. Kolejna kandydatka na prezydenta WarszawyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
dtu5wkg
dtu5wkg

PAP powołała się na informacje ze źródeł "zbliżonych do kierownictwa stowarzyszenia Miasto Jest Nasze". Do koalicji skupionej wokół ruchu należy dziesięciu członków, w tym: Wola Mieszkańców, Ochocianie Sąsiedzi, Stowarzyszenie Wiatrak, Bemowiacy, Kooperacja Miejska, Razem dla Wawra, Nowy Żoliborz, Rembertów Bezpośrednio i Sąsiedzi dla Wesołej.

W prawyborach na prezydenta stolicy organizowanych przez koalicję wzięło udział troje kandydatów: Aneta Skubida, Robert Łuczak i właśnie Justyna Glusman. To ona była dotychczas wymieniana jako najbardziej prawdopodobna kandydatka na prezydenta.

Glusman jest ekonomistką, ekspertką ds. samorządu i polityki regionalnej oraz działaczką stowarzyszenie Ochocianie. Jak podkreślała, przedstawiając swoją kandydaturę podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, ma doświadczenie "w pracy zarówno w administracji publicznej na poziomie centralnym, jak i na poziomie samorządu terytorialnego, ale także w biznesie i w organizacjach pozarządowych"

Przed prawyborami mówiła, że zależy jej na Warszawie - mieście zielonym, dobrze zarządzanym, które "rozwija się w sposób planowy, a nie chaotyczny".

dtu5wkg

"Chcielibyśmy Warszawy, która jest zorientowana na mieszkańca, na potrzeby mieszkańców przede wszystkim, nie na potrzeby partii politycznych; takiej, która jest miastem globalnym, konkurującym o miejsca pracy dla mieszkańców, ale także miastem lokalnym, czyli miastem, w którym wszystkie potrzeby podstawowe mieszkańców mogą być zrealizowane w dzielnicach, na poziomie lokalnym, w którym nie trzeba dziecka wozić na drugi koniec miasta, bo tam akurat się znalazło miejsce w przedszkolu" - komentowała Glusman.

Oficjalne ogłoszenie wyników prawyborów zaplanowano na przyszły tydzień.

Jaki, Trzaskowski i inni

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. Do tej pory swoje kandydatury na stanowisko prezydenta Warszawy ogłosili Patryk Jaki (z poparciem Zjednoczonej Prawicy), Rafał Trzaskowski (z poparciem PO i Nowoczesnej), Jakub Stefaniak (z poparciem PSL), b. polityk Platformy Obywatelskiej i b. wiceprezydent miasta (odpowiedzialny m.in. za inwestycje) Jacek Wojciechowicz, a także lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz.

Według nieoficjalnych informacji kandydatem Partii Razem, Inicjatywy Polskiej, stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i Zielonych będzie Jan Śpiewak, który kilka dni temu był gościem programu "Kto nami rządzi?" w Wirtualnej Polsce.

Jan Śpiewak: Warszawa nie może być parkingiem dla Mazowsza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtu5wkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtu5wkg
Więcej tematów