Trwa ładowanie...
ycipk-3ndq0k
mon

Niepełnosprawny jechał czołgiem z kartonu. Jest postępowanie prokuratury

Leszek Piątkowski w rocznicę katastrofy smoleńskiej jeździł tekturowym czołgiem za żołnierzami pełniącymi wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim. Prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie po zawiadomieniu MON.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Piątkowski w tekturowym czołgu na pl. Piłsudskiego
Leszek Piątkowski w tekturowym czołgu na pl. Piłsudskiego (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-3ndq0k

12 listopada po zapowiedzi Mariusza Błaszczaka MON złożyło do prokuratury zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa. - Dotyczy ono przestępstwa określonego w art. 226 par 1 Kodeksu karnego – mówi prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Chodzi o znieważenie żołnierzy Wojska Polskiego za co grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. - Postępowanie jest na etapie czynności sprawdzających – precyzuje prof. Łapczyński. Oznacza to, że śledczy sprawdzają fakty podane w zawiadomieniu. Mają na to maksymalnie 30 dni. Po tym okresie muszą wydać postanowienie o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa.

Dzień przed Świętem Niepodległości w czasie obchodów miesięcznicy smoleńskiej Leszek Piątkowski wraz z tzw. Lotną Brygadą Opozycji nagrywał filmiki na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Jeżdżący na wózku elektrycznym mężczyzna założył na siebie czołg zbudowany z kartonu.

ycipk-3ndq0k

– Filmiki miały mieć wydźwięk satyryczny. W czasie ich nagrywania pojawili się żołnierze. Pojechałem za nimi. Nic do nich nie mówiłem, nie śmiałem się, nie przeszkadzałem i w zmianie warty. To na pewno nie było ośmieszanie żołnierzy – mówi Wirtualnej Polsce Leszek Piątkowski.

Po tym jak w internecie pojawiły się zdjęcia z happeningu Piątkowskiego minister obrony poinformował, że kieruje sprawę do prokuratury. "Tzw. happening KOD-u pod Grobem Nieznanego Żołnierza to absolutny skandal. Nie ma akceptacji dla takich zachowań. MON złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego" – napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM

ycipk-3ndq0k
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ndq0k

ycipk-3ndq0k
ycipk-3ndq0k