Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: przełom w narodowym programie szczepień. Wszyscy Polacy będą mogli się rejestrować

Potwierdzają się informacje WP: rząd poinformuje dziś o powszechnej rejestracji na szczepienia dla wszystkich zainteresowanych Polaków. Ta ruszy już wkrótce, a szczegóły przedstawi premier. W narodowym programie szczepień szykuje się przełom. Do końca czerwca ma być wykonane 20 mln szczepień.
Share
Nieoficjalnie: przełom w narodowym programie szczepień. Wszyscy Polacy będą mogli się rejestrować
Źródło: EASTNEWS
d4h7tjf

Kwalifikować pacjentów na szczepienia będą już nie tylko lekarze, ale także ratownicy medyczni czy farmaceuci. Między innymi taką zmianę w programie szczepień ogłoszą we wtorek premier Mateusz Morawiecki oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Zniknąć mają także zapisy o I, II i III etapie szczepień - zapowiadał to już w ubiegłym tygodniu w rozmowie z Wirtualną Polską i "DGP" sam pełnomocnik ds. narodowego programu szczepień. Jak mówił nam minister Dworczyk: - Rejestracja zostałaby włączona dla wszystkich osób zainteresowanych szczepieniem.

I tak ma się stać. Potwierdzają to dziś rządowe źródła. Wszyscy chętni mieliby być zaszczepieni do końca sierpnia br.

d4h7tjf

- Będziemy z panem premierem prezentować te zmiany, które spowodują, że system będzie prostszy, bardziej elastyczny, a w konsekwencji będzie można szczepić więcej osób i te szczepienia będą wykonywane szybciej. To wszystko jest konsekwencją tego, że od II kwartału do Polski będzie przyjeżdżało - przynajmniej zgodnie z deklaracjami producentów - o wiele więcej szczepionek - zapowiedział we wtorek rano sam Michał Dworczyk.

Koronawirus w Polsce. Zmiany w rejestracji na szczepienia? Michał Dworczyk wyjaśnia

Rada Medyczna przy premierze - złożona z kilkunastu najwybitniejszych w Polsce specjalistów od epidemii i chorób zakaźnych - pozytywnie odnosi się do pomysłu wprowadzenia zapisów populacyjnych.

d4h7tjf

Co jeszcze ogłoszą premier i szef KPRM podczas wtorkowej konferencji? Między innymi uruchomienie kolejnych punktów szczepień w całej Polsce (w POZ, zakładach pracy, szpitalach tymczasowych, punktach drive-thru czy aptekach).

Według informacji Wirtualnej Polski, rząd postawi na współpracę z samorządami. To władze lokalne mają być odpowiedzialne za stworzenie w każdym powiecie takich punktów. Jak informowaliśmy w WP, szczepić obywateli będą mogli nie tylko lekarze, ale także ratownicy medyczni, pielęgniarki, stomatolodzy i farmaceuci.

Wkrótce mają zostać przeprowadzone wszelkie niezbędne zmiany w prawie. Więcej o szykowanych zmianach w narodowym programie szczepień pisaliśmy w Wirtualnej Polsce w tym oraz w ubiegłym tygodniu.

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk zapowiada rewolucyjne zmiany w szczepieniach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h7tjf

Podziel się opinią

Share
d4h7tjf
d4h7tjf
Więcej tematów