Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: Prezydent Duda nie wiedział, że premier Szydło wygłosi orędzie

Po tym jak prezydent ogłosił, że wetuje dwie ustawy PiS, wieczorem TVP wyemitowało najpierw orędzie premier Beaty Szydło, a następnie Andrzeja Dudy. Dla Pałacu Prezydenckiego to było kompletne zaskoczenie. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, prezydent nie miał pojęcia, że szefowa rządu wystąpi, i to jeszcze przed nim.
Share
Beata Szydło i Andrzej Duda
Beata Szydło i Andrzej DudaŹródło: Forum, Fot: Krystian Maj
d4hzzhx

Po zapowiedzi zawetowania dwóch ustaw dotyczących reformy sądownictwa Pałac Prezydencki poinformował, że wieczorem Andrzej Duda wygłosi orędzie. W tym czasie najważniejsi politycy PiS zebrali się na naradę, a następnie delegacja z Beatą Szydło na czele pojechała do prezydenta.

Wojna na orędzia:

Okazuje się, że ugrupowanie rządzące ani Kancelaria Premiera nie zdradziły, że Szydło także wystąpi z orędziem. - Nie wiedzieliśmy, że coś takiego planują – mówi nam osoba z Pałacu Prezydenckiego. Jeszcze większe zaskoczenie wywołał sposób, w jaki Telewizja Polska wyemitowała oba wystąpienia. Burząc konstytucyjny porządek, najpierw puszczono orędzie premier Szydło, a dopiero później osoby numer jeden w państwie, czyli prezydenta. - Nie mieliśmy pojęcia, że TVP najpierw da to wystąpienie. Dziwna ta praktyka i niekoniecznie elegancka. Zauważyliśmy tę nieładną zagrywkę PiS – mówi bliski współpracownik Andrzeja Dudy.

Telewizja Polska nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące tego, dlaczego orędzie premier Beaty Szydło zostało wyemitowane jako pierwsze.

d4hzzhx

Podziel się opinią

Share
d4hzzhx
d4hzzhx
Więcej tematów