Trwa ładowanie...

Potwierdza się news WP: Joanna Mucha przechodzi z PO do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

Była już posłanka PO i Koalicji Obywatelskiej Joanna Mucha zmienia barwy polityczne. W środę dołączyła do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Tym samym potwierdziły się informacje Wirtualnej Polski.

Share
Joanna Mucha, Szymon Hołownia
Joanna Mucha, Szymon HołowniaŹródło: PAP
d36tlkm

Joanna Mucha - posłanka z Lublina - będzie drugą parlamentarzystką, która zasili szeregi formacji Polska 2050 w Sejmie.

Pierwszą była Hanna Gill-Piątek, która przeszła do ruchu Szymona Hołowni we wrześniu ubiegłego roku. Wirtualna Polska poinformowała o tym transferze jako pierwsza.

d36tlkm

To nie pierwszy ruch kadrowy w kierunku formacji Hołowni w tym tygodniu. W poniedziałek 18 stycznia Polskę 2050 wsparł niezależny senator Jacek Bury, który wcześniej popierany był przez Koalicję Obywatelską.

Przejście Joanny Muchy do ruchu Hołowni zostało ogłoszone w środę na konferencji prasowej, którą zapowiadał wcześniej portal rp.pl i jako pierwszy sugerował transfer. - Moje drogi z PO od jakiegoś czasu się rozchodziły - przyznała w Sejmie Joanna Mucha.

EASTNEWS
J. MuchaŹródło: EASTNEWS, Fot: EASTNEWS

Joanna Mucha u Szymona Hołowni. Opuszcza PO

Joanna Mucha to ekonomistka, od wielu kadencji posłanka na Sejm, od 2011 do 2013 minister sportu i turystyki w rządzie Donalda Tuska.

d36tlkm

W styczniu 2020 roku ubiegała się o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, ale ostatecznie zrezygnowała i poparła Borysa Budkę.

Nieoficjalnie mówiło się, że Mucha stanie na czele think-thanku PO - Instytutu Obywatelskiego - ale do tego nie doszło. - Od dłuższego czasu Asia czuła się marginalizowana w partii - mówią nam anonimowo politycy PO.

Transfer Muchy do ruchu Hołowni był przesądzony już od kilku dni - słyszymy nieoficjalnie. Mucha nie pojawiła się na konferencji polityków PO w Lublinie w poniedziałek, broniła także w kuluarowych rozmowach transferu Jacka Burego, który również wsparł ruch Hołowni.

- Podejrzewaliśmy, że coś się dzieje. I że Aśka od nas odejdzie - przyznaje Wirtualnej Polsce polityk PO.

d36tlkm

Inny: - Szkoda tylko, że Mucha odeszła w tygodniu, gdy powinniśmy obchodzić 20-lecie powstania Platformy. Gorzkie rozstanie.

"Powodzenia Joanna! Dzięki za te kilka lat współpracy w PO" - napisał poseł Arkadiusz Myrcha z Platformy.

Szymon Hołownia o Kaczyńskim: to jest człowiek ideowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d36tlkm

Podziel się opinią

Share
d36tlkm
d36tlkm
Więcej tematów