Trwa ładowanie...

"Niemożliwe jest sterowanie dronami". Ukraina uderzyła w Rosję

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał informację o sukcesie swoich działań. Specjaliści zaatakowali oprogramowanie służące do obsługi rosyjskich dronów, wykorzystywanych podczas działań bojowych.

"Niemożliwe jest sterowanie dronami". Ukraina uderzyła w Rosję"Niemożliwe jest sterowanie dronami". Ukraina uderzyła w RosjęŹródło: East News, fot: Cover Images
d3th2pt
d3th2pt

W czwartek, ukraińska agencja wywiadu wojskowego, znana jako HUR, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że jej specjaliści przeprowadzili skoordynowany atak na oprogramowanie używane do obsługi rosyjskich dronów. Drony te są często wykorzystywane podczas działań bojowych, co sprawia, że są kluczowym elementem rosyjskiej strategii wojskowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PiS przykrywa niewygodne fakty. Ekspert o podtekście przepychanek

W komunikacie wydanym przez HUR, czytamy, że rosyjskie siły zbrojne zgłosiły w czwartek masową awarię oprogramowania, które umożliwia sterowanie dronami. Wydaje się, że problem dotyczy konkretnego programu, który pozwala na przeprogramowanie dronów w celu dostosowania ich do potrzeb działań zbrojnych.

d3th2pt

Według wstępnych danych, które HUR zdołała zebrać, ukraiński atak spowodował awarię serwerów, na których działa oprogramowanie. W rezultacie, użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do systemu.

" Niemożliwe jest zdalne sterowanie dronami"

"Bez dostępu do serwerów najprawdopodobniej niemożliwe jest zdalne sterowanie dronami" - czytamy w komunikacie HUR.

To oznacza, że rosyjskie siły zbrojne mogą mieć poważne problemy z kontrolą swoich dronów, co mogłoby mieć znaczący wpływ na ich zdolność do prowadzenia działań bojowych.

HUR informuje, że rosyjskie siły zbrojne podejmują intensywne próby rozwiązania problemu. Wydaje się, że są zdeterminowane, aby jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność swojego oprogramowania do sterowania dronami.

d3th2pt

Jednak na razie nie jest jasne, jak długo może to potrwać i jakie konsekwencje może to mieć dla ich działań bojowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3th2pt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3th2pt
Więcej tematów