Trwa ładowanie...
ycipk-cj2anp

Niemieckie auta do Polski zamiast na złom

Nawet kilkanaście tysięcy aut, które powinny stać na niemieckich złomowiskach, może jeździć po polskich drogach - alarmuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemieckie auta do Polski zamiast na złom
(Jupiterimages)
ycipk-cj2anp

Nawet co dziesiąty z 500 tys. ponad 10-letnich niemieckich samochodów, złomowanych w pierwszym półroczu 2009 r. w ramach rządowego programu wspierania zakupu nowych aut (oddający pojazd na szrot dostawał nawet 2,5 tys. euro dotacji na zakup nowego pojazdu), został nielegalnie wywieziony za granicę, twierdzi niemiecka policja.

Samochody najczęściej trafiały do Polski, Czech, Holandii, Rosji i krajów Afrykańskich. W pierwszej połowie roku sprowadzono do Polski 314 tys. używanych aut. Od stycznia do czerwca prywatny import stopniowo rósł. Ponad 44 proc. tych pojazdów miało więcej niż 10 lat. Ile z nich przywieziono z niemieckich szrotów - tego nie wie nikt.

"Rzeczpospolita" pisze, że kierowcy, którzy kupili takie auta, muszą się w Niemczech liczyć z poważnymi konsekwencjami. Bo jeśli w trakcie kontroli wyjdzie na jaw, że numery silnika czy podwozia zostały z ewidencji wykreślone przy złomowaniu samochodu, to kierujący pojazdem będzie traktowany jak przestępca.

ycipk-cj2anp
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cj2anp

ycipk-cj2anp
ycipk-cj2anp