Trwa ładowanie...
d1kw9vd

Niemiecki prof. będzie przesłuchany ws. dr. Mirosława G.

Jeden z prokuratorów prowadzących śledztwo przeciwko kardiochirurgowi Mirosławowi G. pojedzie do Berlina przesłuchać prof. Rolanda Hetzera - dowiedziało się "Życie Warszawy". Śledczy chcą zadać mu pytania dotyczące sporządzonej wcześniej opinii.

d1kw9vd
d1kw9vd

Jak wynika z informacji dziennika, do Berlina pojedzie najprawdopodobniej prok. Jarosław Duś ze specjalnej grupy badającej sprawę kardiochirurga ze Szpitala MSWIA. To on jesienią ub. roku jeździł do Niemiec, odebrać gotową ekspertyzę od prof. Hetzera. Teraz ma przeprowadzić przesłuchanie. Według rozmówców gazety, termin spotkania z prof. Hetzerem jest już uzgodniony. Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, do przesłuchania dojdzie w tym tygodniu.

Prof. Roland Hetzer - światowej sławy transplantolog - w listopadzie 2007 roku wydał korzystną dla dr. Mirosława G. opinię dotyczącą leczenia trzech jego pacjentów. Wynika z niej m.in., że lekarz nie zabił Jerzego G. spod Łodzi.

Po ujawnieniu tej opinii pojawiły się sugestie, że kontrowersyjny zarzut zabójstwa, który ciąży na lekarzu, zostanie umorzony. Zamiast tego śledczy zdecydowali się jednak przesłuchać eksperta. Uznali, że opinia wymaga uzupełnienia, bo nie jest tak jednoznaczna - sugeruje rozmówca "Życia Warszawy" z resortu sprawiedliwości. (PAP)

d1kw9vd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kw9vd
Więcej tematów