Trwa ładowanie...
d1y1sck
IAR

Niemiecka prasa: Beata Szydło będzie jak Kazimierz Marcinkiewicz?

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ocenia, że Beata Szydło ma duże szanse, by zostać premierem, o ile pozwoli jej na to Jarosław Kaczyński. Gazeta publikuje duży tekst na temat kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecka prasa: Beata Szydło będzie jak Kazimierz Marcinkiewicz?
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d1y1sck

Jarosława Kaczyński miał dobre powody, aby wystawić Beatę Szydło jako kandydatkę na premiera. Jak czytamy, "pasuje ona do gry prowadzonej przez prezesa PiS". "Szydło jest doskonałą przeciwwagą dla Kaczyńskiego, dzięki czemu jego partia może mobilizować zarówno żelazny elektorat narodowo-klerykalny, jak i wyborców ze środka społeczeństwa" - czytamy w dzienniku.

Zdaniem autora tekstu, było to widać podczas debaty o uchodźcach. Kaczyński straszył w niej, że muzułmanie będą traktować kościoły jak toalety, Szydło znajdowała jednak słowa współczucia dla uchodźców.

"Szydło może zostać premierem" - pisze autor artykułu. Zastanawia się jednak, czy nie powtórzy ona losu premiera Kazimierza Marcinkiewicza, zastąpionego przez Jarosława Kaczyńskiego po niespełna roku urzędowania.

d1y1sck

Podziel się opinią

Share
d1y1sck
d1y1sck
Więcej tematów