Trwa ładowanie...

Niemiec wyłudzał luksusowe samochody. Teraz stanie przed sądem

Wrocławska policja zatrzymała oszusta, który wyłudził samochody o łącznej wartości 1,7 mln złotych. Zatrzymanemu obywatelowi Niemiec grozi do 10 lat więzienia.
Share
Niemiec wyłudzał luksusowe samochody. Teraz stanie przed sądem
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d32h9dn

Funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego komisariatu Wrocław-Fabryczna udało się zatrzymać 51-obywatela Niemiec, który wyłudzał samochody z wypożyczalni aut. Policjanci od pewnego czasu prowadzili działania mające na celu wykrycie sprawcy oszustw.

Niemiec odpowie za przywłaszczenie mienia o łącznej wartości ponad 1,7 mln złotych.

– Mężczyzna wyłudzał z wypożyczalni luksusowe samochody marek m.in. BMW, audi, mercedes. Na razie ustalono, że wyłudził on osiem aut, choć może mieć na swoim koncie więcej podobnych przestępstw – mówi st. asp. Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

51-latka zatrzymano na terenie Wrocławia. Na wniosek prokuratury został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Postawione zostały mu również zarzuty oszustwa i wyłudzenia mienia o znacznej wartości.

Obywatelowi Niemiec grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy ma on na koncie więcej podobnych wyłudzeń na terenie całej Polski.

d32h9dn

Podziel się opinią

Share
d32h9dn
d32h9dn
Więcej tematów