Trwa ładowanie...
d25grwv

Niemcy wstrzymają ekstradycję. Winny brexit, a to dopiero zapowiedź nadchodzących problemów wynikających z wyjścia Wielkiej Brytanii z UE

Niemcy wstrzymają ekstradycję do Wielkiej Brytanii. Wszystkiemu winny brexit, a sytuacja nie ulegnie zmianie w przypadku zawarcia porozumienia z UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy wstrzymają ekstradycję. Winny brexit, a to dopiero zapowiedź nadchodzących problemów wynikających z wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
Niemcy wstrzymają ekstradycję. Winny brexit, a to dopiero zapowiedź nadchodzących problemów wynikających z wyjścia Wielkiej Brytanii z UE (PAP, Fot: SOEREN STACHE)
d25grwv

Niemcy wstrzymają ekstradycję

Jak podaje brytyjski dziennik „Financial Times”, Niemcy wstrzymają ekstradycję do Wielkiej Brytanii natychmiast po brexicie. Dojdzie do tego nawet, jeżeli Zjednoczone Królestwo wyjdzie z Unii Europejskiej w sposób uporządkowany. Wiadomo, że Berlin wysłał już stosowną notę w tej sprawie do Brukseli, co wcale nie zaskoczyło unijnych urzędników. Unijny dyplomata w wypowiedzi udzielonej brytyjskim mediom zaznaczył, że decyzja Niemiec pokazuje, jak skomplikowana może być przyszła współpraca między Londynem a Berlinem w kwestiach bezpieczeństwa. Zwrócił również uwagę na fakt, iż niemiecka konstytucja nieczęsto zezwala na ekstradycję, a wyjątki robi wyłącznie dla krajów członkowskich UE.

Niemcy – brexit początkiem trudnych relacji

Zdaniem unijnego dyplomaty, zaistniała sytuacja do dopiero zapowiedź nadchodzących problemów. Od 2012 Zjednoczone Królestwo złożyło w Unii Europejskiej wnioski o ekstradycję 1,8 tysięcy podejrzanych. Wśród nich było wówczas 15 Niemców, którzy usłyszeli zarzuty, takie jak wykorzystywanie seksualne dzieci, handel narkotykami, pranie pieniędzy oraz defraudacje. Oprócz Niemiec przepisy konstytucyjne mogą uniemożliwić ekstradycję do Wielkiej Brytanii obywateli Słowenii, Rumunii oraz Francji.

Przypominamy, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nastąpi o północy z 29 na 30 marca 2019 roku. Brytyjski parlament wciąż nie zaaprobował umowy o brexicie, którą rządy wynegocjował z UE.

d25grwv

Podziel się opinią

Share

d25grwv

d25grwv
Więcej tematów