Trwa ładowanie...
dzm7mjx

Niemcy. Samochód wjechał w bramę urzędu Angeli Merkel. Na aucie napis

W środę przed południem samochód wjechał w bramę urzędu kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Na karoserii był napis: "Wy mordercy starszych ludzi i dzieci". Kierowca został zatrzymany. Głos zabrał rzecznik niemieckiego rządu.
Share
Incydent w Berlinie
Incydent w BerlinieŹródło: PAP
dzm7mjx

Do niebezpiecznego incydentu doszło w środę przed urzędem kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Berlinie. W bramę wjazdową uderzył samochód osobowy. Na karoserii był namalowany napis: "Wy cholerni mordercy starszych ludzi i dzieci" oraz "Stop polityce globalizacji".

Po incydencie policja natychmiast otoczyła teren wokół.

Na miejscu wezwano także straż pożarną i pogotowie. - Nie wiadomo, czy ten incydent możemy mieszać z konferencją dot. nowych obostrzeń epidemicznych. Kanclerz miała spotkać się z premierami landów, aby omówić obostrzenia mające obowiązywać do 20 grudnia - przekazał korespondent Polsat News. W związku z konferencją spodziewano się manifestacji. Dlatego przed urzędem jest bardzo dużo policji.

  PAP
Źródło: PAP

Z relacji świadków wynika, że kierowca jechał prosto w ogrodzenie, chociaż z niewielką prędkością. W skutek uderzenia została naruszona brama wjazdowa do urzędu kanclerskiego.

dzm7mjx

Kierowca został zatrzymany i jest przesłuchiwany, a samochód sprawdzono z wykorzystaniem psów tropiących, czy nie ma w środku żadnych materiałów wybuchowych.

Głos w tej sprawie zabrał rzecznik niemieckiego rządu. Zapewnił, że Angela Merkel oraz członkowie jej gabinetu nie byli zagrożeni w związku z incydentem.

To nie jest pierwszy incydent w tym miejscu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna prowadzący auto należy do grupy antyglobalistów, a ten sam samochód był już użyty w podobnym ataku w roku 2014. Jak informuje niemiecka prasa, wówczas na karoserii wymalowane były napisy skierowane przeciwko zmianom klimatycznym. Zatrzymany został 48-letni kierowca.

Mimo że droga do urzędu jest publiczna, wjazd osobom nieupoważnionym jest zabroniony.

  PAP
Źródło: PAP

Donald Tusk uderza w PiS. Reakcja Cezarego Tomczyka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzm7mjx

Podziel się opinią

Share
dzm7mjx
dzm7mjx
Więcej tematów