Trwa ładowanie...

Niemcy: prawie 100 ataków na chrześcijan w 2017 roku

Federalna Policja Kryminalna Niemiec po raz pierwszy przygotowała zestawienie dotyczące przestępstw popełnianych w tym kraju na chrześcijanach. - Liczby są alarmujące - stwierdził Ansgar Heveling, przewodniczący Komisji Spraw Wewnętrznych Bundestagu.

Niemcy: prawie 100 ataków na chrześcijan w 2017 rokuŹródło: East News, fot: Marek BAZAK
d3wdesd
d3wdesd

W ubiegłym roku w Niemczech było prawie 100 ataków na chrześcijan. Jedna osoba została zamordowana, dziewięć zostało rannych - wynika z raportu przedstawionego przez Federalną Policję Kryminalną Niemiec (BKA).

Napastnicy atakowali kościoły i symbole chrześcijańskie - te przestępstwa stanowiły łącznie około jednej czwartej wszystkich odnotowanych. W co najmniej 14 przypadkach antychrześcijańskie przestępstwa popełniono między osobami ubiegającymi się o azyl a uchodźcami.

W kwietniu 2017 roku w Prien am Chiemsee afgański uchodźca dźgnął nożem pochodzącą z Afganistanu kobietę - prawdopodobnie dlatego, że nawróciła się na chrześcijaństwo. Kobieta zmarła.

d3wdesd

- Jeśli chcesz tu mieszkać, musisz pożegnać się z antychrześcijańskim sentymentem - powiedział dziennikarzom minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann (CSU)
. - W przeciwnym razie po prostu nie jesteś mile widziany w naszym kraju. To nie jest zwykła prośba do uchodźców, ale obligatoryjne żądanie - dodał.

Polityk CDU, przewodniczący Komisji Spraw Wewnętrznych Bundestagu Ansgar Heveling przyznał, że liczba antychrześcijańskich przestępstw jest "alarmująca". - Teraz ważne jest, aby zrobić wszystko, aby chronić chrześcijan i instytucje chrześcijańskie - dodał Heveling.

Żródło: welt.de, faz.net

d3wdesd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wdesd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj