Trwa ładowanie...

Niemcy: prawie 100 ataków na chrześcijan w 2017 roku

Federalna Policja Kryminalna Niemiec po raz pierwszy przygotowała zestawienie dotyczące przestępstw popełnianych w tym kraju na chrześcijanach. - Liczby są alarmujące - stwierdził Ansgar Heveling, przewodniczący Komisji Spraw Wewnętrznych Bundestagu.
Share
Celem ataków w Niemczech stają się chrześcijanie: ich kościoły i symbole religijne
Celem ataków w Niemczech stają się chrześcijanie: ich kościoły i symbole religijneŹródło: East News, Fot: Marek BAZAK
dh0wa41

W ubiegłym roku w Niemczech było prawie 100 ataków na chrześcijan. Jedna osoba została zamordowana, dziewięć zostało rannych - wynika z raportu przedstawionego przez Federalną Policję Kryminalną Niemiec (BKA).

Napastnicy atakowali kościoły i symbole chrześcijańskie - te przestępstwa stanowiły łącznie około jednej czwartej wszystkich odnotowanych. W co najmniej 14 przypadkach antychrześcijańskie przestępstwa popełniono między osobami ubiegającymi się o azyl a uchodźcami.

dh0wa41

W kwietniu 2017 roku w Prien am Chiemsee afgański uchodźca dźgnął nożem pochodzącą z Afganistanu kobietę - prawdopodobnie dlatego, że nawróciła się na chrześcijaństwo. Kobieta zmarła.

- Jeśli chcesz tu mieszkać, musisz pożegnać się z antychrześcijańskim sentymentem - powiedział dziennikarzom minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann (CSU). - W przeciwnym razie po prostu nie jesteś mile widziany w naszym kraju. To nie jest zwykła prośba do uchodźców, ale obligatoryjne żądanie - dodał.

Polityk CDU, przewodniczący Komisji Spraw Wewnętrznych Bundestagu Ansgar Heveling przyznał, że liczba antychrześcijańskich przestępstw jest "alarmująca". - Teraz ważne jest, aby zrobić wszystko, aby chronić chrześcijan i instytucje chrześcijańskie - dodał Heveling.

Żródło: welt.de, faz.net

dh0wa41

Podziel się opinią

Share
dh0wa41
dh0wa41
Więcej tematów