Trwa ładowanie...
d1kqsb1

Niemcy: porozumienie międzyafgańskie w sobotę

Przywódca emigracyjnych afgańskich rojalistów, ugrupowania biorącego udział w rozmowach w Petersbergu koło Bonn, przewiduje, że do wypracowania projektu porozumienia w sprawie przyszłości Afganistanu dojdzie w sobotę.

Share
d1kqsb1

Houmayoun Jareer, lider popieranej przez Iran tzw. grupy cypryjskiej, powiedział dziennikarzom, że piątkowa dyskusja na temat podziału władzy w przyszłym rządzie Afganistanu była bardzo owocna.

Moje wrażenia są bardzo pozytywne i mam nadzieję, że zobaczymy ich rezultaty już jutro. Spodziewam się, że do podpisania projektu porozumienia dojdzie bardzo szybko - powiedział Dżarir, którego ugrupowanie jest jednych z dwóch małych ugrupowań emigracyjnych w czterostronnych rozmowach, prowadzonych w Niemczech pod egidą ONZ.

Według wcześniejszych doniesień postęp osiągnięto głównie w sprawie mechanizmów powołania tymczasowej rady, mającej pełnić rolę afgańskiego parlamentu.

W piątek nadeszły z Petersbergu informacje o wyjeździe głównego przedstawiciela afgańskich Pasztunów, który podobno odmówił dalszego udziału w rokowaniach na temat przyszłości Pakistanu naznak protestu przeciwko - jego zdaniem - zbyt małej reprezentacji tej afgańskiej grupy etnicznej w rozmowach.(aka)

d1kqsb1

Podziel się opinią

Share
d1kqsb1
d1kqsb1
Więcej tematów