Trwa ładowanie...

Niemcy głosują. Ogromne kolejki do lokali wyborczych

Piękna pogoda sprzyja spacerom i... frekwencji przy urnach. Niemcy tłumnie wybrali się do lokali wyborczych. Kolejka przed jednym z nich miała liczyć 150 metrów.

Share
Niemcy głosują. Ogromne kolejki do lokali wyborczych
Niemcy głosują. Ogromne kolejki do lokali wyborczych Źródło: East News, fot: DPA
dqaorl7

Niemieckie media relacjonowały, że już od rana przed wieloma lokalami wyborczymi w Berlinie ustawiły się kolejki chętnych do oddania głosu w wyborach. Jeden z internautów wskazywał, że kolejka przed jego lokalem liczyła 150 metrów.

Nie obyło się bez incydentów

Nie obyło się jednak bez niepokojących incydentów. W niektórych miejscach w ostatniej chwili miały pojawić się problemy z obsadą komisji. Lokale te rozpoczęły pracę z opóźnieniem.

Na kolejki i wydłużony czas oczekiwania wpływały też zapewne przepisy higieniczne związane z pandemią koronawirusa.

dqaorl7

Wybory w Niemczech

W niedzielę o godzinie 8 rozpoczęły się wybory do Bundestagu. Obywatele wybierali nowy parlament, który wskaże następcę Angeli Merkel. Oprócz tego, w Berlinie odbyły się także wybory do Izby Deputowanych. Wyłonią one dwanaście parlamentów okręgowych.

Wyborcy decydowali też, czy korporacje mieszkaniowe posiadające ponad 3 tys. mieszkań powinny zostać wywłaszczone. Niemiecka administracja wyborcza wskazywała, że jeszcze nigdy w stolicy nie było tylu głosowań jednego dnia.

Zobacz też: Zaostrzenie kar za świadome zakażenie koronawirusem? "To tendencja błędna"

Padł rekord w wyborach korespondencyjnych

Portal RND poinformował, że ustanowiona już została rekordowa liczba głosów oddanych korespondencyjnie. Jak wskazuje komisarz wyborczy landu, wydano w sumie 988 201 kart do głosowania. To wzrost o 44 proc. w porównaniu do ubiegłych wyborów do Bundestagu w 2017 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqaorl7

Podziel się opinią

Share
dqaorl7
dqaorl7
Więcej tematów