Trwa ładowanie...

Niemcy: chcą uczyć dzieci o homoseksualizmie. Tysiące rodziców protestuje

"Akceptacja seksualnej różnorodności" - taki program ma być realizowany w niemieckich szkołach od 2015r. Petycję przeciwko nauczaniu o homoseksualizmie do rządu kraju związkowego Badenia-Wirtembergia podpisało aż 65 tys. osób - informuje Deutsche Welle.

Share
Niemcy: chcą uczyć dzieci o homoseksualizmie. Tysiące rodziców protestuje
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d2ky84a

Inicjatorem akcji jest nauczyciel jednej ze szkół średnich z Nagold w powiecie Calw. Ministerstwo kultury i oświaty Badenii-Wirtembergii uważa, że twierdzenia nauczyciela są "fałszywe i dyskryminują mniejszości". Dlatego chcą ukarać go za to, że zorganizował społeczny protest przeciwko planom rządu. Nadzór oświaty wdrożył wiec przeciwko nauczycielowi postępowanie w związku z popełnieniem czynu karalnego.

- Petycja przesycona jest duchem absolutnego braku tolerancji i pod względem pedagogicznym i politycznym jest totalnym dnem - powiedział rzecznik klubu SPD ds. polityki oświatowej w parlamencie Badenii-Wirtembergii (Landtagu) Stefan Fulst-Blei.

- Ważne jest, by szkoła dała miejsce różnorodności i akceptacji - uważa przewodniczący partii Zielonych Badenii-Wirtembergii Oliver Hildenbrand, który jest zszokowany "zastraszającym wymiarem homofobii i transfobii". Oświadczył, że wbrew protestom rodziców, rząd swoich planów nie zamierza zmieniać.

Źródło: Deutsche Welle

d2ky84a

Podziel się opinią

Share
d2ky84a
d2ky84a
Więcej tematów