ycipk-2p1r6w

Niemcy: atak w na synagogę Halle. Zatrzymano neonazistę

Strzały w Halle w Saksoni-Anhalt. Dwie osoby nie żyją, jest kilku rannych. Kilka godzin później doszło do drugiej strzelaniny w Landsberg. Sprawcą okazał się 27-letni neonazista, który jest już w rękach policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: Atak w Halle. 27-letni neonazista zabił dwie osoby
Niemcy: Atak w Halle. 27-letni neonazista zabił dwie osoby (East News, Fot: dpa/Associated Press/East News)
ycipk-2p1r6w

Jak przekazał późnym wieczorem portal bild.de, wbrew wcześniejszym doniesieniom, napastnik działał sam. Okazał się nim 27-letni wyznawca hitleryzmu. To właśnie on otworzył ogień z broni maszynowej przed synagogą w dzielnicy Paulusviertel w Halle. W wyniku ataku zginęły dwie osoby - kobieta oraz mężczyzna.

Bild.de dodał także, że kilka osób jest rannych. Do szpitala uniwersyteckiego w Halle trafiły dwie osoby - jedna z nich aktualnie operowana. O drugiej osobie poszkodowanej szpital nie przekazuje szczegółowych informacji.

ycipk-2p1r6w

Krótko przed godziną 14 lokalna policja przekazała o kolejnej strzelaninie. Doszło do niej w miejscowości Landsberg (15 kilometrów od Halle) - przekazała rzeczniczka policji w rozmowie z niemiecką agencją DPA. Nie podano dodatkowych szczegółów, ani informacji o ofiarach. Miasto przez wiele godzin było odcięte od reszty Niemiec.

Niemcy: atak w Halle. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

Dzielnica Paulusviertel była otoczona policyjnym kordonem. Burmistrz Halle Dr. Bernd Wiegand den "w związku z sytuacją amokową" zwołał sztab kryzysowy.

ycipk-2p1r6w

Lokalna telewizja MDR opublikowała nagranie z momentu ataku. Widać na nim jak zamaskowany mężczyzna wysiada z samochodu i oddaje strzał. Później przeładowuje ją i oddaje kolejny.

Zobacz także: Niemcy. Porwał ciężarówkę, staranował 8 aut. To mógł być zamach

Z powodu policyjnej akcji zamknięty był również Dworzec Główny w Halle. Wzmożone środki bezpieczeństwa zastosowano także w Dreźnie. Policja patrolowała ulice w pobliżu tamtejszej synagogi oraz cmentarza żydowskiego.

ycipk-2p1r6w

Przypomnijmy: w środę przypada Jom Kippur - jedno z najważniejszych, najbardziej uroczystych religijnych świąt żydowskich

Zobacz także: Właściciel firmy transportowej spod Gryfina rozpoznał swego pracownika, który zginął w Berlinie

google maps
Podziel się

Źródło: bild.de

ycipk-2p1r6w
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2p1r6w

ycipk-2p1r6w
ycipk-2p1r6w