Trwa ładowanie...
d18qkn4

Niemcy: 14-latka przedstawiła antyimigrancki wiersz w konkursie poetyckim

Niemcy: zdyskwalifikowano nastolatkę, która przedstawiła antyimigrancki wiersz w konkursie poetyckim. Publiczność nagrodziła ją dużymi owacjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: 14-latka wygłosiła antyimigrancki w konkursie poetyckim (iStock.com)
d18qkn4

Niemcy – antyimigrancki wiersz

Podczas konkursu poetyckiego w Speyer, w południowo-zachodnich Niemczech wygłoszono wiersz o wyraźnie rasistowskich treściach. Jak podaje BBC utwór recytowała 14-letnia Ida Marie Müller - córka Nicole Höchst, polityk antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD). Wiersz jednoznacznie nawiązywał do ataku nożownika-imigranta. Chociaż Marie została zdyskwalifikowana przez organizatorów konkursu, była najdłużej oklaskiwaną uczestniczką.

Konkurs literacki w Speyer

Według informacji podanych przez niemieckie media konkurs stanowił część antyrasistowskiej inicjatywy zorganizowanej przez Radę Młodych Speyer. Dyskwalifikacja nie była jedyną konsekwencją występu córki Nicole Höchst. Nie pozwolono jej również uczestniczyć w ceremonii przyznania nagród. Burmistrz Monika Kabs z CDU oskarżyła Marie o wykorzystywanie rywalizacji młodych poetów do szerzenia poglądów politycznych AfD.

d18qkn4

Reakcja Nicole Höchst

Matka Marie po konkursie umieściła w mediach społecznościowych wpisy wspierające córkę. Opublikowała także zdjęcie swojego domu, na którym widniały wykonane sprayem napisy atakujące AfD. Ludzi, którzy obsmarowali jej domu określiła mianem „współczesnych nazistów”.

Kontrowersyjna treść wiersza

Wiersz wygłoszony przez Marie Müller zawiera wzmianki o przybyszu z daleka, który wpadł w ręce przemytników ludzi i dotarł do Niemiec. Bohater dzieła nie miał paszportu ani telefonu. Jedno ze zdań, które wzbudziło najwięcej kontrowersji brzmi: „ponieważ nie mógł znaleźć dziewczyny, pomógł sobie nożem”. Utwór przywołał skojarzenia z wydarzeniami z Chemnitz. Oskarżono wówczas dwóch imigrantów o zadźganie nożem Niemca. Według pogłosek mężczyzna miał zginąć próbując ochronić kobiety przed gwałtem.

d18qkn4

Podziel się opinią

Share

d18qkn4

d18qkn4
Więcej tematów